Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Groźny karambol na trasie S5. Są ciężko ranni
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 27.02.2024 13:04

Groźny karambol na trasie S5. Są ciężko ranni

policja
Mazowiecka Policja

Poważny karambol na trasie S5 w Wielkopolsce. Zderzyły się tam łącznie aż 22 pojazdy jadące w obu kierunkach. Siedem, a według niektórych doniesień nawet dziesięć osób biorących udział w zdarzeniu trafiło do szpitala. Na miejscu trwają prace służb.

Wielkopolskie. Karambol na trasie S5

Do zdarzenia doszło na trasie S5 w okolicach Radomicka. Początkowo informowano o karambolu z udziałem 18 pojazdów, ale obecne informacje wskazują, że było ich 22. Jechały w obu kierunkach. W związku z tym droga na odcinku Święciechowa-Radomicko jest zamknięta.

 

Zmiana czasu z zimowego na letni. Wypadnie nietypowo

Siedem osób w szpitalach po karambolu koło Radomicka

Jak przekazał rzecznik prasowy wielkopolskich mundurowych Andrzej Borowiak, w szpitalach przebywa siedmioro uczestników zajścia. Dwie osoby są w stanie poważnym, dwie mają złamania, jest też lekko poszkodowana rodzina z dzieckiem.

Przyczyny zdarzenia badać będzie policja. Od rana w okolicach Leszna utrzymuje się gęsta mgła, a widoczność miejscami nie przekracza 100 metrów.

W zdarzeniu udział brały busy, samochody osobowe i ciężarówki

Nieco inne informacje podaje natomiast Dyżurny Punktu Informacji Drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA. ZgoDnie z nimi, w zdarzeniach na S5 brały udział łącznie 22 pojazdy, w tym ciężarówki, auta osobowe i busy. Poszkodowanych zostało 10 osób.