Takiej historii z udziałem pary prezydenckiej nikt się nie spodziewał. Po latach na jaw wyszedł incydent, który przytrafił się Andrzejowi Dudzie i Agacie Dudzie. Pierwsza dama musiała stanąć w obronie męża, a po wszystkim była mocno podirytowana. Wszystko wydarzyło się na oczach pewnego dziennikarza.
Błażej Poboży wystąpił w programie Radia ZET. W czasie rozmowy z Andrzejem Stankiewiczem doradca prezydenta odniósł się do ostatniego protestu rolników w Warszawie. Były minister nie szczędził mocnych słów w związku z zamieszkami. Temat wywołał spore emocje w studiu. Doszło do spięcia pomiędzy doradcą, a dziennikarzem.
Gorąco zrobiło się podczas obchodów kolejnej miesięcznicy smoleńskiej na Placu Piłsudzkiego w Warszawie. Tym razem doszło nawet do przepychanek i to z udziałem samego Jarosława Kaczyńskiego. Polityk nie krył targających nim emocji, gdy jego oczom znów ukazał się wieniec złożony przez aktywistów przy słynnym pomniku. Studzeniu atmosfery nie pomogły także okrzyki, sugerujące, że katastrofa smoleńska to perfidnie wykorzystywane paliwo polityczne Prawa i Sprawiedliwości.
Zaskakujące sceny w “Faktach po Faktach” TVN24. Anita Werner kompletnie zbiła z tropu swojego gościa nagraniem, na którym słychać, jak polityk PiS zachwala znienawidzony przez rolników Zielony Ład. Zmieszany tym faktem europoseł Karol Karski zupełnie nie wiedział, jak odeprzeć zarzuty i prawie zaniemówił. Chwilę wcześniej sam oprotestował unijne rozwiązania, nazywając je “obłędem klimatycznym".
Jarosław Kaczyński spotkał się w sobotę z wyborcami w Śniadowie na Podlasiu. Nawiązał do ostatniego protestu rolników i zapowiedział kolejną demonstrację, która ma skłonić większość parlamentarną do przyjęcia uchwały Sejmu ws. Zielonego Ładu i embarga na ukraińskie zboże. „Na 18 maja planujemy wielki marsz w Warszawie, który będzie nawiązywał do marszu z 11 stycznia” – mówił prezes PiS.
W środę, 6 marca br. rozpoczęło się siódme posiedzenie Sejmu. Pierwszym punktem obrad było ślubowanie Moniki Pawłowskiej, która objęła mandat po Mariuszu Kamińskim. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości wciąż uznają, że mandat byłego szefa MSWiA jest ważny. W związku z tym zdecydowali się wymowny gest.
Już w przyszłym roku zakończy się prezydencka kariera Andrzeja Dudy. Czym zajmie się po przekazaniu funkcji? W grę wchodzi nie tylko działalność za granicą, ale nawet zastąpienie Jarosława Kaczyńskiego na fotelu prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Głos w sprawie zabrał Ryszard Terlecki.
W niedzielnym wydaniu programu "Kawa na ławę" w TVN24 doszło do spięcia pomiędzy prowadzącym Konradem Piaseckim a posłem PiS Marcinem Horałą. Dziennikarz w pewnym momencie zwrócił uwagę politykowi, a ten natychmiast pospieszył z ripostą. Wszystkiemu winien telefon.
Jarosław Kaczyński zaskoczył i niespodziewanie "zmienił plany". Polityk dalej chce być prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Przyznał, że na przyszłorocznym kongresie partii zgłosi swoją kandydaturę na stanowisko prezesa i poprosi o wybór na kolejną kadencję. Na te doniesienia zareagował premier Donald Tusk. Wystarczyły tylko dwa słowa.
Kuriozalne sceny na antenie TVN24. W sobotę 2 marca widzowie stacji byli świadkami nietypowej sytuacji, do której doszło podczas wywiadu z Ewą Siedlecką z tygodnika "Polityka". Dziennikarka miała zabrać głos na temat bieżących wydarzeń z kraju. Przeszkodził jej bardzo nieoczekiwany gość.
Medialne zakończenie związku Łukasza Schreibera poruszyło opinię publiczną. Poseł Prawa i Sprawiedliwości przekazał w piątek, że rozstaje się ze swoją żoną. Marianna Schreiber zapewniała w mediach społecznościowych, że mąż nie porozmawiał z nią o tym wprost, a o wszystkim dowiedziała się z mediów. Teraz Schreiber odpowiedział na te zarzuty.
Urząd Miasta Torunia zareagował na ostatnie doniesienia w sprawie fundacji ojca Rydzyka. Ta ma złożyć wyjaśnienia w związku z biletowanymi wydarzeniami w muzeum, miejsce to bowiem nie miało służyć celom zarobkowym. Redemptoryści będą musieli tłumaczyć się ze swojej działalności komercyjnej.
W poniedziałek (26 lutego) rozpoczęło się przesłuchanie Piotra Wawrzyka przed sejmową komisją śledczą ds. afery wizowej. Pełnomocnik byłego wiceszefa MSZ na wstępie złożył wniosek o wyłączenie z prac komisji jej przewodniczącego, Michała Szczerby. Chwilę później Wawrzyk oświadczył, że odmawia składania zeznań.
Zbigniew Ziobro w grudniu odsunął się od polityki, choruje na nowotwór. Niektórzy zdają się jednak nie dowierzać tym zapewnieniom. Europoseł Patryk Jaki zapowiada podjęcie kroków prawnych wobec osób, które sugerują, że Zbigniew Ziobro zmyślił swoją chorobę. „Zapłacą za to poprzez pozwy cywilne” – mówił.
Przemysław Czarnek udowadnia, że wciąż jest w formie. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, wraz z Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem, gościł ostatnio w Lublinie, gdzie spotkał się z wyborcami partii. Podczas jego przemówienia nie zabrakło oskarżeń pod adresem obecnego rządu i krytyki ostatnich działań władz Ukrainy, związanych z protestami rolników. Ponadto, po raz kolejny oberwało się także szefowej Komisji Europejskiej, której polityk zarzucił, że "obiecuje głupoty”.
Kwestia politycznej emerytury Jarosława Kaczyńskiego ponownie pojawiła się w mediach. Prezes PiS miał już kilka miesięcy temu poinformować swoich najbliższych współpracowników o dacie swojego odejścia. Teraz jednak nie pozostawił żadnych wątpliwości.
Prezes PiS otrzymał wyjątkowo bezpośrednie pytanie na temat swojej politycznej przyszłości. Czy Jarosław Kaczyński odchodzi na emeryturę? Wystarczyły dwa słowa. Dyskusja rozgorzała ze względu na wypowiedź prof. Andrzeja Nowaka, który jest intelektualnym autorytetem prawej strony sceny politycznej.
Siedmioro posłów Prawa i Sprawiedliwości ukaranych przez Szymona Hołownia To pokłosie “szturmu” na Sejm po wyjściu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika z więzień. Siedem osób z partii Jarosława Kaczyńskiego dopuściło się względem Straży Marszałkowskim niedopuszczalnych rzeczy. Jaką karę przewidziano?
Saga związana ze skazaniem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika trwa. Prawo i Sprawiedliwość upiera się, że obaj politycy nadal powinni zasiadać w Sejmie, a także wywiera presję na swoich członków, by odmówili przejęcia po nich mandatów. Niespodziankę partii Jarosława Kaczyńskiego może jednak sprawić znana z częstej zmiany poglądów Monika Pawłowska. Była posłanka ugrupowania ponoć poważnie zastanawia się nad powrotem na Wiejską i ma już w tym cichych sojuszników. Negocjacje są w toku.
Jarosław Kaczyński podczas ostatniego Marszu Wolnych Polaków cieszył się, że stoją za nim młodzi ludzie. W tym gronie znalazła się Maja Drzewiecka. Jak się okazuje, może ona zaistnieć w PiS i Telewizji Republika bardziej, niż Oskar Szafarowicz. Widzowie stacji są nią zachwyceni. Działaczka zasłynęła niegdyś wpisem o „byciu w Paryżu i nie zobaczeniu Koloseum”.
Alarmujące dane dla Jarosława Kaczyńskiego. Centrum Badania Opinii Społecznej, jak co miesiąc, zapytało Polaków o to, kogo poparliby w najbliższych wyborach parlamentarnych. Z badania wprost wynika, że prezes Prawa i Sprawiedliwości może póki co zapomnieć o powrocie do władzy. Jego partię jeszcze rok temu popierało grubo ponad 30 proc. Polaków, dziś jest ich już tylko 24 proc. Powody do radości ma za to Donald Tusk.
Redemptorysta po latach ujawnił swój sekret. O. Tadeusz Rydzyk w trakcie wywiadu dla powiedział, że ma pewnego rodzaju hobby. Od 27 lat skrupulatnie zbiera on skrawki papieru, których ma mieć blisko 60 tys. Są to wycinki z gazet, wszystkie dotyczą jednego, gorszącego w jego ocenie, tematu.
Były wiceminister sprawiedliwości w rządzie Prawa i Sprawiedliwości Michał Woś nie szczędził mocnych słów pod adresem Donalda Tuska. Wszystko w związku z ostatnimi wypowiedziami premiera na Radzie Gabinetowej. "Inaczej okaże się pan lamusem" - napisał pod adresem szefa rządu.
Jak informują dziennikarze RMF FM, były premier Mateusz Morawiecki miał być wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości inwigilowanych przez służby znajdujące się pod nadzorem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Ta sprawa miała być jednym z głównych tematów zeszłotygodniowego posiedzenia kierownictwa partii.
Przed Trybunałem Konstytucyjnym trwa „Protest Wolnych Polaków”. Organizatorzy mówią o tysiącach uczestników, na miejscu pojawili się już Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas swojego wystąpienia opowiedział zaskakującą historię z młodym człowiekiem, który go „zaczepił”. Zasugerował też „wysłanie” obecnego rządu.
Michał Adamczyk, były dziennikarz TVP i dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, ma kolejny problem. Fakt donosi, że “milioner z TVP” nie może dojść do porozumienia z byłą żoną. 7 lutego br. w sądzie rejonowym dla Warszawy-Mokotowa miała odbyć się rozprawa w sprawie zwiększenia alimentów na córkę.
"Teleexpress" znów zrobił duże wrażenie na widzach. W środowym wydaniu, które poprowadził Maciej Orłoś, pojawiło się wiele interesujących materiałów. Największe wrażenie zrobiły niewątpliwie te ze świata polskiej polityki. Fani programu TVP mogli zobaczyć na własne oczy sceny, do których doszło pod Sejmem.
Marszałek Sejmu Szymon Hołownia na konferencji prasowej ocenił to, co wydarzyło się przed budynkiem Sejmu. Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, którzy utracili mandat poselski, próbowali wtargnąć do Sejmu i wziąć udział w obradach. Wraz z innymi politykami PiS przepychali się ze Strażą Marszałkowską. Nie obyło się bez krzyków i szarpaniny.