Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Parlament Europejski - Goniec

Parlament Europejski - Goniec

Parlament Europejski - Goniec

Rafał Patyra
25.04.2024 17:47 Feta na antenie TV Republika, Rafał Patyra nie krył radości. "Stało się"

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz ogłosił w środę, że w związku ze zbliżającymi się wyborami do Europarlamentu, podjął decyzję o rezygnacji z funkcji ministra w rządzie Donalda Tuska. W niektórych kręgach ta informacja wywołała ogromną radość. Nie ukrywali tego m.in. w Telewizji Republika. Rafał Patyra z uśmiechem na ustach przed przekazaniem tej radosnej nowiny poprosił o… werble. To jednak nie koniec.

laptop
12.02.2024 12:54 Ważne zmiany niebawem wejdą w życie. Dotkną miliony Polaków

To już pewne. Parlament Europejski przegłosował istotne zmiany dotyczące przelewów bankowych. Już niebawem środki będą trafiać na nasze konta znacznie szybciej niż dotychczas i to bez dodatkowych opłat. Transakcje będą także znacznie lepiej zabezpieczone przed potencjalnymi cyberprzestępcami. Kiedy rewolucyjne zmiany wejdą w życie?

Jarosław Kaczyński
09.11.2023 13:49 Zapadła decyzja, europosłowie PiS stracili immunitety. "Komuna wróciła"

Czworo europosłów PiS straciło immunitety – zdecydował o tym w czwartkowym głosowaniu Parlament Europejski. Wszystko ma związek z prowadzoną przez warszawski sąd sprawę dotyczącą propagowania rasizmu. Posłowie zabrali głos w mediach społecznościowych i komentują decyzję Parlamentu.

Jan Olbrycht
14.07.2023 13:37 Jan Olbrycht z PO odchodzi na emeryturę. "Teraz nadszedł mój czas"

Był obecny w Strasburgu i Brukseli przez 20 lat, teraz zamierza odejść na emeryturę. Europoseł z Platformy Obywatelskiej Jan Olbrycht potwierdził plotki o tym, że wkrótce wycofa się z życia publicznego. Wyjaśnił, czym będzie się zajmował po zakończeniu kadencji w Parlamencie Europejskim.

Parlament Europejski
12.07.2023 22:33 Ważna zmiana w Parlamencie Europejskim. Polska może się cieszyć

Dziennikarka Polskiego Radia przekazała informacje, które mogą ucieszyć polskich polityków. Nasz kraj może zyskać dodatkowego europosła. Obecnie w Parlamencie Europejskim zasiada 52 Polaków, natomiast po przyszłorocznych wyborach w PE może być już 53 naszych rodaków.

Marek Belka
14.06.2023 13:59 Debata o "lex Tusk" w Parlamencie Europejskim. Marek Belka: "To komisja rodem z czasów stalinizmu"

W Parlamencie Europejskim miała miejsce debata dotycząca "lex Tusk". W trakcie dyskusji Marek Belka nazwał tę kontrowersyjną ustawę “okrutnym żartem z Polaków”. Z kolei Beata Szydło wykorzystała swoją przemowę na mównicy do skrytykowania opozycji oraz refleksji, że atak na Polskę ma odwrócić uwagę od łamania prawa przez instytucje unijne.

Oświadczenie majątkowe Beaty Szydło
07.06.2023 18:36 Nieczytelne oświadczenie majątkowe Beaty Szydło. Co mówią przepisy?

Europosłanka z PiS-u i była premier Beata Szydło jest krytykowana w sieci za złożenie nieczytelnie wypełnionego oświadczenia majątkowego. Nie jest jedyną osobą, która podchodzi w taki sposób do ustawowego obowiązku. Czy przepisy regulują takie sytuacje, czy może nieczytelne uzupełnianie tak ważnych dokumentów nie wiąże się z konsekwencjami?

Przemysław Czarnek, Piotr Muller
23.05.2023 10:02 Piotr Müller zabrał głos ws. afery z Przemysławem Czarnkiem. "Minister to też człowiek"

Kilka dni temu media obiegły wspomnienia europosłanek z Niemiec i Francji ze spotkania z Przemysławem Czarnkiem. Relacjonowały “agresję i brutalność" ministra edukacji, który w odpowiedzi opublikował nagranie z rozmowy. Teraz o komentarz w sprawie został poproszony rzecznik rządu Piotr Müller.

Parlament Europejski
22.05.2023 17:20 Kiedy odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego? UE podała datę

Rada Unii Europejskiej poinformowała, że dziś (22.05) formalnie zatwierdzono termin kolejnych wyborów do Parlamentu Europejskiego na okres od 6 do 9 czerwca 2024 roku. Teraz władze poszczególnych państw wybiorą dzień głosowania w swoich krajach.

parlament Europejski
18.01.2023 12:45 Korupcja w Parlamencie Europejskim. Główny podejrzany zdradzi kulisy sprawy za łagodniejszą karę?

Korupcja w Parlamencie Europejskim zatacza coraz szersze kręgi. Dotychczas w związku ze sprawą, belgijskie służby zatrzymały cztery osoby m.in. Evę Kaili, byłą wiceprzewodniczącą PE. Ujęty został także Pier Antonio Panzeri, były europoseł. Jak dowiadujemy się, Włoch miał przyznać się do winy i zgodzić się na współpracę z prokuraturą w zamian za łagodniejszy wyrok.