Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Członek komisji pod wpływem alkoholu
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 09.06.2024 20:34

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Członek komisji pod wpływem alkoholu

wybory radiowóz
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Do skandalicznego incydentu doszło podczas niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wiceprzewodniczący jednej z komisji wyborczych wrócił z przerwy pod wpływem alkoholu.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Incydent w lokalu wyborczym

O sytuacji poinformowała PAP. Do jednej z komisji wyborczych w Gorzowie Wielkopolskim wezwano policję. Od jednego z członków komisji był bowiem wyczuwalny alkohol. Pojawiło się podejrzenie, że na jego spożycie mężczyzna zdecydował się podczas przerwy w pracy. Na miejsce wezwano policję.

Iga Świątek zachwyciła kibiców. O zdjęciach Polki mówi cały świat

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Pijany członek komisji odwołany

Zgodnie z procedurą, mężczyzna został odwołany ze składu komisji, na jego miejsce wybrano też nowego wiceprzewodniczącego spośród reszty komisji. Incydent nie miał wpływu na przebieg wyborów. Jak poinformował w rozmowie z PAP komisarz Grzegorz Jaroszewicz, policja obecnie bada sprawę. 

Funkcjonariusze sporządzili dokumentację i wykonali niezbędne czynności. Sprawa jest wyjaśniana - mówił kom. Jaroszewicz

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Obywatele 27 państw Unii w przeciągu czterech dni wybierają 720 europarlamentarzystów, którzy będą ich reprezentować w Brukseli przez pięć kolejnych lat. Nasz kraj znajduje się na piątym miejscu w UE pod względem ilości europarlamentarzystów — Polacy wybrali 53 swoich przedstawicieli. Niedziela to ostatni dzień wyborów. Lokale wyborcze odwiedzają dziś mieszkańcy 21 krajów, w tym Polski.