Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Królowa Elżbieta Ii

Królowa Elżbieta Ii

Premier Wlk. Brytanii przemówiła do narodu. Liz Truss w pięknych słowach uczciła zmarłą królową
09.09.2022 11:24 Premier Wlk. Brytanii przemówiła do narodu. Liz Truss w pięknych słowach uczciła zmarłą królową

Nowa premier Wielkiej Brytanii Liz Truss oddała hołd królowej Elżbiecie II w specjalnym przemówieniu wygłoszonym przy Downing Street. Jak podkreślała, odejście monarchini to szok dla całego kraju i świata, ale władczyni pozostawiła po sobie stabilny i silny naród, który przetrwa. Truss przyrzekła także lojalność i oddanie nowemu królowi Karolowi III, polecając go opiece Boga.Żadne zdarzenie tak bardzo nie wstrząsnęło ostatnio światem, jak śmierć królowej Elżbiety II. Dla wielu ludzi na całym świecie była ona nieodłącznym elementem politycznego ładu i brytyjskiej kultury, bez którego trudno wyobrazić sobie dalsze losy Królestwa.Panująca okrągłe 70 lat monarchini pozostawiła po sobie ogromny dorobek, który teraz pielęgnować muszą jej następcy. Przed władzami Wlk. Brytanii stoi więc niełatwe zadanie przeprowadzenia narodu przez okres żałoby, a później kontynuowania roztropnych rządów nieodżałowanej Elżbiety II.

Smutna prawda o śmierci Elżbiety II wyszła na jaw. Książę Harry nie zdążył pożegnać się z babcią
09.09.2022 10:22 Smutna prawda o śmierci Elżbiety II wyszła na jaw. Książę Harry nie zdążył pożegnać się z babcią

Niepokojące doniesienia o stanie zdrowia królowej Elżbiety II sprawily, że zwaśniona rodzina królewska na chwilę odrzuciła na bok nabrzmiałe spory i skupiła się na towarzyszeniu schorowanej głowie rodu. Do Balmoral zjechali wszysycy najbliżsi monarchini, w tym mieszkający obecnie w Kalifornii książę Harry. Niestety, młodszy syn księżnej Diany nie miał tego dnia szczęścia. Długa podróż sprawiła, że nie zdążył pożegnać się z odchodzącą babcią.Nie da się ukryć, że książę Harry zawsze był nieco w cieniu swojego brata, którego to media wskazywały jako wzór cnót i przyszłego następcę tronu, a później także przykładnego ojca i męża.Mimo tego, młodszy z synów księcia Karola i księżnej Diany z żalem mówił o rezygnacji z obowiązków członka rodziny królewskiej po kryzysie związanym ze ślubem z Meghan Markle i podkreślał, że Wielka Brytania jest jego domem i miejscem, które kocha.Niektóre media sugerowały nawet, że to amerykańska aktorka wymusiła na mężu przeprowadzkę do Kalifornii i odcięła go całkowicie od rodziny. I choć w wywiadach Harry nie ukrywał, że życie na królewskim dworze było czasem utrapieniem, to nigdy oficjalnie nie powiedział złego słowa na temat samej królowej. Co więcej, gdy tylko dowiedział się, że babcia jest w złym stanie i wkrótce może umrzeć, wsiadł w samolot i udał się do Szkocji.

Elżbieta II nie żyje. Znane są data i szczegóły ostatniego pożegnania królowej
09.09.2022 09:18 Pogrzeb królowej Elżbiety II. Znane są data i szczegóły ostatniego pożegnania królowej

W czwartek wieczorem Pałac Buckingham poinformował o śmierci królowej Elżbiety II. Najdłużej panujący monarcha w historii kraju spocznie w kaplicy św. Jerzego tuż obok swojego ojca. Zanim to się jednak stanie, w Opactwie Westminsterskim odbędzie się uroczysty pogrzeb. Znane są data i szczegóły dotyczące tego wyznaczającego nową epokę wydarzenia.Wielka Brytania od wczoraj pogrążona jest w ogromnym smutku. W wieku 96 lat na Zamku Balmoral w Szkocji zmarła królowa Elżbieta II, która jeszcze czerwcu obchodziła swój Platynowy Jubileusz związany z 70. rocznicą objęcia tronu.Zrozpaczeni Brytyjczycy od chwili otrzymania druzgocących wieści gromadzą się przed Pałacem Buckingham w Londynie, gdzie zostawiają zapalone znicze, kartki i kwiaty. Z całego świata płyną także kondolencje od największych przywódców, w tym również polityków z Polski.Jak ogłoszono, nowym królem zostanie najstarszy syn zmarłej monarchini, Karol, który otrzyma imię Karol III. Jednocześnie, instytucje państwa czeka cała seria procedur związanych z odejściem Elżbiety II, noszących kryptonim London Bridge, a finalnie dokładnie zaplanowana uroczystość jej ostatniego pożegnania.

Prezydent Rosji złożył kondolencje rodzinie królewskiej.
09.09.2022 08:14 Władimir Putin zareagował na śmierć królowej Elżbiety II. Zwrócił się bezpośrednio do nowego króla

Wśród kondolencji napływających do rodziny królewskiej nie zabrakło tych pisanych rosyjską cyrylicą. Głębokie wyrazy współczucia wyraził Władimir Putin, który odwoływał się do wielkiego autorytetu i poważania jakie wzbudzała monarchini.

elżbieta II
09.09.2022 08:04 Elżbieta II posiadała ogromny majątek. Zostawiła po sobie wielką fortunę

Czwartkowy wieczór przejdzie do historii nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale na całym świecie. W wieku 96 lat zmarła królowa Elżbieta II. Na tronie zasiądzie jej syn, książę Karol. Wszystko wskazuje na to, że odziedziczy po matce niebotyczny majątek oscylujący wokół kwot będących całorocznym budżetem niektórych państw. Jej królewska Mość zasiadła na tronie 6. lutego 1952 roku i przez 70 lat panowała nad Zjednoczonym Królestwem. Gdy obejmowała rządy, Imperium Brytyjskie było o wiele większe, niż aktualnie. Po zakończonej w latach 80. XX wieku dekolonizacji kraj zrzekł się wielu zamorskich ziem i stracił wpływy na świecie.Arystokratka w czasie swojego przywództwa musiała uporać się (wraz z premierami) z szalejącym kryzysem gospodarczym, bezrobociem i chaosem, jaki był jeszcze pokłosiem II Wojny Światowej i rezygnacji z części oddalonych od Królestwa ziem. Wskutek sprawnego działania i trudnych decyzji podejmowanych przez brytyjskie władze, obywatele tego kraju bogacili się, jednak nikt z nich nie mógł nawet pomarzyć o wielkim majątku, jakim dysponowała zmarła 96-latka.

Nowego króla czekają specjalne zapisy protokołu "Sprong Tide".
08.09.2022 22:40 Po śmierci królowej Elżbiety II aktywowano operację "Spring Tide". Chodzi o koronację Karola

Nim nowy władca Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii zasiądzie oficjalnie na tronie, musi spełnić zapisy specjalnego protokołu "Spring Tide". Poza znaczeniem historycznym niesie ze sobą szereg ustaleń prawnych. "Wiosenny przypływ" to nie jedyny dokument, który zawiera szczegółowe wytyczne względem księcia Karola.

królowa Elżbieta
08.09.2022 22:06 Ostatnie oficjalne spotkanie królowej Elżbiety II. Uwagę zwracał niepokojący szczegół

Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat po siedemdziesięcioletnim panowaniu na brytyjskim tronie królewskim. Arystokratka niemal do końca swych dni wypełniała swoje obowiązki. 6. września, dwa dni przed śmiercią, odbyła ważne spotkanie. Media na całym świecie zwróciły uwagę na złowrogi szczegół. Ósmego dnia września 2022 roku, Pałac Buckingham wydał oświadczenie, w którym poinformował o niepokojącym stanie zdrowia królowej Elżbiety II. Nobliwy wiek seniorki roku Windsorów wskazywał, że wszelkie informacje na temat jej zdrowia, pomimo zapewnień, mogą skończyć się jej śmiercią. - Po przeprowadzeniu dalszych badań dziś rano, lekarze Królowej obawiają się o zdrowie Jej Wysokości i zalecili, by wciąż była pod nadzorem medycznym. Królowa czuje się dobrze i przebywa w Balmoral – napisano w oświadczeniu.W tym samym dniu władczyni Zjednoczonego Królestwa zmarła. Do rezydencji w szkockim Balmoral, jeszcze przed ogłoszeniem tragicznej wiadomości, udał się książę William (jego żona, Kate, zajęła się opieką nad dziećmi), a przy matce był już książę Karol z Camillą – to teraz król i królowa małżonka.

Donald Tusk i Andrzej Duda pożegnali królową Elżbietę
08.09.2022 22:02 Andrzej Duda, Donald Tusk, Mateusz Morawiecki żegnają królową Elżbietę II. Polscy politycy oddali hołd monarchini

Królowa Elżbieta II nie żyje. 96-letnia monarchini brytyjska zmarła w czwartek, 8 września 2022 roku. Jest to historyczne wydarzenie, które jest obecnie tematem nr 1. Światowi przywódcy, gwiazdy, biznesmeni, ale i zwykli ludzie żegnają królową Elżbietę II. Wzruszające wpisy oddające cześć zmarłej monarchini dodali m.in. Donald Tusk i Andrzej Duda.

BBC w wyjątkowy sposób pozegnało królową Elżbietę II na antenie.
08.09.2022 21:48 Śmierć królowej Elżbiety II. Stacja BBC przerwała nadawanie. 66 sekund, które przejdą do historii

Stacja BBC godnie pożegnała królową Elżbietę II, która zmarła dzisiejszego wieczora. Po wydaniu oświadczenia przez Buckingham Palace, dziennikarz odczytał je na antenie, po czym wyemitowano symboliczny materiał z wizerunkiem monarchini i hymnem państwowym.

Meghan Markle
08.09.2022 21:29 Meghan Markle i księżna Kate nie pożegnały królowej Elżbiety II. Tylko jedna ma wytłumaczenie

Królowa Elżbieta II nie żyje - to niewątpliwie temat nr 1 na całym świecie. Media bacznie obserwują każdy krok rodziny królewskiej i nie umknął ich uwadze fakt, że do Balmoral nie przyjechały Meghan Markle i księżna Kate. Czemu żony Harry'ego i Williama nie pojawiły się na pożegnaniu królowej Elżbiety II?

elżbieta
08.09.2022 21:00 Chwilę przed śmiercią królowej Elżbiety nad jej zamkiem pojawiła się podwójna tęcza. Symboliczne zdjęcie hitem sieci

Cały świat obiega informacja o śmierci królowej Elżbiety II. Była jedną z najdłużej panujących władczyń na świecie. Pod jej panowaniem Wielka Brytania przechodziła trudne chwile, jednak przez większą część jej przywództwa kraj się rozwijał i powrócił do utraconej po dekolonizacji świetności.Angielska monarchini skończyła 96 lat i od jakiegoś czasu borykała się z problemami zdrowotnymi. W związku z tym nie przebywała w Londynie, a w królewskiej rezydencji w szkockim Balmoral. To właśnie tam pożegnała się z rodziną i odeszła. Królowa Elżbieta II należała do niezwykle stonowanych i zachowawczych person, jednak te cechy przydawały jej się w dyplomacji. Słynęła z apolityczności i wiernej służby ojczyźnie, o której w piękny sposób mówiła podczas jednego z pierwszych wystąpień publicznych po śmierci dotychczasowego króla.

Książę Karol nowym królem Wielkiej Brytanii.
08.09.2022 20:40 Karol III nowym królem Wielkiej Brytanii. Jest pierwsze oświadczenie Jego Królewskiej Mości

Zgodnie z prawami monarchii, tron po zmarłej królowej Elżbiecie II, obejmie książę Karol, zaś jego prawowitym następcą zostanie jego najstarszy syn, książę William. Przejecie korony oznacza również obligatoryjne wybranie nowego imienia. Czy będzie to Karol III?

pilne goniec
08.09.2022 14:51 Stan zdrowia Elżbiety II jest coraz gorszy. Pałac Buckingham wydał oświadczenie

Stan zdrowia królowej Elżbiety II. Niepokojące stanowisko lekarzy na temat stanu królowej Wielkiej Brytanii. Specjaliści zalecili, by 96-letnia monarchini pozostała pod stałym nadzorem medycznym. O tym, że sytuacja jest poważna, świadczy fakt, iż książę Karol oraz książę William pilnie ruszyli do zamku Balmoral. Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie.Stan zdrowia Elżbiety II nie jest zadowalający. Co więcej, lekarze opiekujący się królową Wielkiej Brytanii przekazali wiele mówiące zalecenia. To spora zmiana w zachowaniu brytyjskiego dworu. W czwartek Pałac Buckingham zamieścił na oficjalnej stronie oświadczenie w związku z wiadomościami na temat stanu zdrowia Elżbiety II. Krótka nota to potwierdzenie krążących plotek.

Z ostatniej chwili czerwone
25.12.2021 17:39 Policja aresztowała mężczyznę, który wtargnął z bronią do Zamku Windsor

Uzbrojony mężczyzna, który wtargnął do Zamku Windsor został aresztowany. Jest to 19-latek z Southampton. W momencie napaści, w zamku przebywała Rodzina Królewska, która właśnie w Windsor postanowiła spędzić święta.Do zdarzenia doszło o 08:30 w pierwszy dzień świąt. Policja poinformowała o incydencie dopiero teraz. Odpowiedzialny za wtargnięcie mężczyzna jest już w areszcie. Zgodnie ze słowami przełożonej policji z Doliny Tamizy, Rebecci Mears, bezpieczeństwo Rodziny Królewskiej nie jest zagrożone.

  • 1
  • 2