Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Niepokojący incydent na pogrzebie królowej Elżbiety II. Policjant wymagał pomocy medycznej
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 19.09.2022 13:35

Niepokojący incydent na pogrzebie królowej Elżbiety II. Policjant wymagał pomocy medycznej

Niepokojące zdarzenie na pogrzebie Elżbiety II. Musieli interweniować żołnierze
EMILIO MORENATTI/AFP/East News

Trwają uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety II. W Opactwie Westminsterskim oraz przed świątynią zgromadziły się tłumy chcące pożegnać zmarłą monarchinię. Ceremonia przebiega według ściśle ustalonego harmonogramu, ale nie wszystkie zdarzenia toczą się po myśli organizatorów. Już na samym początku doszło do przykrego incydentu z udziałem pełniącego służbę policjanta, któremu trzeba było udzielić pomocy medycznej.

Oczy całego świata są dziś zwrócone na Londyn, który żegna zmarłą w wieku 96 lat królową Elżbietę II. Uroczystości pogrzebowe potrwają cały dzień i zwieńczone będą złożeniem trumny z ciałem monarchini do krypty w kaplicy św. Jerzego na terenie zamku w Windsorze.

Zanim tak się jednak stanie trumna przejdzie w procesji ulicami brytyjskiej stolicy tuż po tym, jak zakończy się uroczyste nabożeństwo w Opactwie Westminsterskim. To rozpoczęło się godzinie 12, a chwilę później doszło już do niepokojącego incydentu.

Policjant zasłabł w trakcie ceremonii pogrzebowej Elżbiety II

Podczas pogrzebu królowej Elżbiety II w Westminster Abbey obecni są nie tylko znamienici goście i rodzina królewska, ale także strażnicy i strzegący porządku funkcjonariusze policji. Ten dzień to wielkie wyzwanie dla Londyńskiej Policji Metropolitalnej, której przedstawiciel nazwał operację zapewnienia bezpieczeństwa żałobnikom "największą, jaką kiedykolwiek podjęto".

Taka presja w niejednym doświadczonym mundurowym może powodować prawdziwe dreszcze i ogromny stres. Nic więc dziwnego, że gdy tylko wybiła oczekiwana przez wszystkich godzina, emocje osiągnęły tak wysoki poziom, że nie każdy go wytrzymał.

Już na samym początku uroczystości tak bardzo źle poczuł się jeden z policjantów, że stracił przytomność. Na pomoc ruszyli mu mundurowi z Royal Navy, którzy wynieśli kolegę na noszach i przekazali w ręce medyków. Na szczęście, incydent nie zakłócił pogrzebu.

Incydenty podczas uroczystości żałobnych Elżbiety II

Zaznaczmy, że to nie pierwsze tego typu zdarzenie w ostatnich dniach. Jeszcze w czasie, gdy trumna z ciałem królowej była w Edynburgu, jeden z oczekujących na nią mężczyzn zasłabł i osunął się na ziemię z niewyjaśnionych przyczyn.

Zasłabnięcie przydarzyło się też czuwającemu przy monarchini strażnikowi w Opactwie Westminsterskim oraz kuzynce książąt Harry'ego i Williama, Lady Gabrielli Windsor.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: WP