Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Tadeusz Rydzyk skarży się na Donalda Tuska. Mówi o "demonach kłamstwa"
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 27.05.2024 21:34

Tadeusz Rydzyk skarży się na Donalda Tuska. Mówi o "demonach kłamstwa"

Tadeusz Rydzyk
Fot. Facebook/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk ma poważny kłopot. Po tym, jak premier Donald Tusk zapewnił, że ukróci hojne dotowanie imperium redemptorysty, ten wpadł w niemałą panikę. Aby stanąć w swojej obronie, zaatakował szefa rządu na antenie Radia Maryja, zarzucając mu hejt i fałsz. Rozwiązania swoich problemów może szukać już tylko w modlitwie w intencji oddalenia demonów kłamstwa, do której zaprasza słuchaczy.

Tadeusz Rydzyk skarży się na hejt Donalda Tuska

Tadeusz Rydzyk zdecydował się odpowiedzieć Donaldowi Tuskowi, który to uderzył w toruńskiego redemptorystę podczas ostatniej wizyty w Białymstoku. Kapłan postanowił powiedzieć, co myśli na temat słów premiera na antenie własnej rozgłośni, wygłaszając w Radiu Maryja mini “orędzie”. Poskarżył się w nim, że jedno z jego największych dzieł jest non stop “hejtowane” i “zwalczane”.

Odbierane jest nam dobre imię na przeróżne sposoby. Od dłuższego czasu robią to pewne organizacje, zwłaszcza od pogardliwego nazwania słuchaczy Radia Maryja "moherowymi beretami". W ostatnich latach i miesiącach nasiliło się to obrzucanie błotem, kłamstwami w myśl zasady: "kłamcie, kłamcie, a zawsze coś zostanie, plujcie, a zawsze coś przyschnie - ocenił.

Leżał nagi i poparzony na leśnej drodze. 24-latek nie żyje

Tadeusz Rydzyk zabrał głos w Radiu Maryja

Tadeusz Rydzyk jest przekonany, że obecni rządzący chcą za wszelką cenę zniszczyć wizerunek Radia Maryja w oczach opinii publicznej. W tym kontekście przypomniał, że wszystkich ludzi “obowiązuje Dekalog, a w tym ósme przykazanie: nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”.

Zwracam się do Pana, Panie Premierze, nawiązując do częstej narracji Pana i Pana grupy politycznej o imperium ojca Rydzyka, o rzekomym dawaniu mojej osobie ogromnych pieniędzy przez poprzedni rząd. Panie Premierze! To jest wprowadzanie w błąd słuchających Pana. My pracujemy na chwałę Bożą, dla wspólnego dobra, dla naszej Ojczyzny, rodaków, ludzi – powiedział.

Swoją wypowiedź zakończył prośbą o gorącą i gorliwą modlitwę o uwolnienie Polski od demonów kłamstwa. Ofiarował ponadto zaplanowaną na lipiec pielgrzymkę na Jasną Górę intencji uwolnienia od kłamstwa “nas wszystkich, całej Polski”.

Donald Tusk zapowiada. Koniec z finansowaniem imperium Rydzyka

Przypomnijmy więc, że w piątek podczas spotkania z wyborcami, Donald Tusk mówił m.in. o “imperium” Tadeusza Rydzyka, zastrzegając, że choć sam jest wierzący i nie walczy z religią, nie może dawać przyzwolenia na wszystko.

Jak tłumaczył, jego rząd zabrał się za “porządkowanie spraw”, w tym rezygnację z finansowania redemptorysty tak ogromnymi kwotami, jak miało to miejsce za czasów rządów PiS.

Bardzo mi zależy na tym, żeby wszyscy dobrze się czuli w Polsce, a nie, że jedni z racji poglądów albo bliskości władzy mają miliony czy setki milionów, a drudzy nie mają szans na przetrwanie - zapewnił Tusk.

Źródło: naTemat, Radio Maryja