Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Niebywałe, jak mieszka Tadeusz Rydzyk. Wiele osób będzie zaskoczonych
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.05.2024 22:01

Niebywałe, jak mieszka Tadeusz Rydzyk. Wiele osób będzie zaskoczonych

Tadeusz Rydzyk
Fot. East News/PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/AGENCJA SE

Niewiele osób wie, gdzie i jak mieszka Tadeusz Rydzyk. Najsłynniejszy polski zakonnik kojarzony jest z synonimem luksusu i wielkich inwestycji. Pieniądze, jakie trafiają do Radia Maryja, nie są wykorzystywane jednak do zapewnienia wygód redemptoryście. Wyposażenie jego pokoju jest bowiem wyjątkowo skromne.

Niewiele osób wie, jak mieszka Tadeusz Rydzyk

Od dawna Tadeusz Rydzyk kojarzony jest nie tylko z Kościołem, ale również z pieniędzmi. Twórca Radia Maryja i Telewizji Trwam często apeluje do słuchaczy o to, by przekazywali środa finansowe na dalszą działalność mediów katolickich.

Okazuje się jednak, że mimo angażowania się w coraz droższe projekty i inwestycje, jak na przykład budowa Muzeum “Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu, Tadeusz Rydzyk postawił na skromne zakonne życie. Sam ujawnił to, w jakich warunkach miesza.

Marek Czyż czekał do samego końca "19.30". W TVN-ie się wściekną

Tadeusz Rydzyk nie mieszka w prywatnym apartamentowcu

Jak mieszka Tadeusz Rydzyk? Niewiele osób wie, że toruński zakonnik nie kładzie się spać w luksusowym apartamencie w nowoczesnej części miasta. Zamiast tego duchowny wybiera lokum blisko innych kapłanów.

ZOBACZ: Babcia Teresa chce zrujnować komunię wnuczki. “Ręce opadają”

Jak podaje toruński portal nowosci.pl. Tadeusz Rydzyk mieszka w domu Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela w Toruniu. Oznacza to, że twórca Radia Maryja na stałe mieszka w zwykłym klasztorze. Chociaż budynek zachwyca neobarokowym stylem, to próżno szukać tam luksusów. Tadeusz Rydzyk sam zdradził, że wystrój jego pokoju jest wyjątkowo skromny.

Skromny pokój Tadeusza Rydzyka, zakonnik sam to wyznał

Łóżko, szafa, biurko, krzesło. Cóż więcej potrzeba? To i tak bardzo dużo. Jak przyjechałem do Torunia, to przez trzy lata co najmniej spałem na materacu. Nie było łóżka, nie było czasu się postarać, a współbraciom nie chciałem zawracać głowy - mówił Tadeusz Rydzyk przed kilkoma latami.

ZOBACZ: Quiz o przedmiotach z PRL. Trudny test, niemal nikt nie zdobywa 7 punktów

Niemniej o bezpieczeństwo toruńskiego zakonnika i jego braci dba specjalistyczna firma ochroniarska. Co więcej, teren domu zakonnego monitorowany jest całodobowo. Poza Tadeuszem Rydzykiem w budynku z 1927 r. zlokalizowanym przy ul. św. Józefa mieszka jeszcze około 30 zakonników.

Źródło: nowosci.pl