Goniec.pl
Tadeusz Cymański

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Tadeusz Cymański przekazał wiadomość ws. swojego zdrowia. Pokonał nowotwór

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Przybyłowski

Udostępnij:

Tadeusz Cymański musiał czekać na przesuniętą w czasie operację nowotworu, jednak w końcu udało mu się zoperować zmianę, która pojawiła się w organizmie. Polityk właśnie poinformował, że najświeższe badania, którym się poddał wskazują na to, że udało się wygrać z chorobą.

Tadeusz Cymański poinformował opinię publiczną o swoich kłopotach zdrowotnych tuż przed świętami wielkanocnymi. Polityk dowiedział się o tym, że ma nowotwór, podczas rutynowych badań.

Na początku kwietnia, w rozmowie na antenie RMF FM, ujawnił, że miał wykonywane USG jamy brzusznej, kiedy okazało się, że wewnątrz znajduje się guz. Późniejsze badania potwierdziły, że była to zmiana nowotworowa.

Operacja posła była zaplanowana również na pierwsze dni kwietnia, jednak plany pokrzyżowała 3 fala koronawirusa. Zabieg został wówczas odłożony w czasie, a polityk musiał czekać na swoją kolej.

Do operacji w końcu doszło i wiele wskazuje na to, że obejdzie się bez większej liczby zabiegów. Tadeusz Cymański przekazał „Super Expressowi”, że otrzymał właśnie pooperacyjne wyniki badań, które zdecydowanie napawają optymizmem.

- Dochodzę do siebie, szwy mam już zdjęte. Wyniki badań są optymistyczne. Dają nadzieję na to, że nie będę miał przerzutów czy nawrotów nowotworu - powiedział podekscytowany.

Kluczowa profilaktyka

W ciągu swojej walki z nowotworem Tadeusz Cymański nie raz podkreślał, jak ważne są profilaktyczne badania. To właśnie one pozwalają na odpowiednio wczesne wykrycie niepokojących zmian w organizmie.

Polityk zaapelował niedawno przede wszystkim do osób, które „mają już swoje lata”. Porównał nowotwór do pożaru, który jest tym łatwiej ugasić, im szybciej się go wykryje. Inaczej możemy mieć do czynienia z bardzo poważnym rozprzestrzenieniem się ognia.

Niestety, dostęp do placówek służby zdrowia dla wielu Polaków jest ciągle utrudniony przez epidemię koronawirusa. Pojawia się prawda światełko w tunelu za sprawą doniesień, że kolejne szpitale będą zmniejszać bazę przeznaczoną dla pacjentów covidowych, co da szansę dostania się do specjalistów innym pacjentom.

  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >