Goniec.pl
Rafał Brzozowski

TRICOLORS/East News

OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Rafał Brzozowski będzie w tym roku reprezentował nasz kraj w międzynarodowym Konkursie Eurowizji. Tuż przed półfinałem polski piosenkarz otrzymał jednak fatalną wiadomość. Szansę na jego wygraną w konkursie są oceniane bardzo nisko.

Półfinał Eurowizji z udziałem Rafała Brzozowskiego odbędzie się 20 maja 2021 roku w hali Ahoy w Rotterdamie. Wówczas do finału konkursu awans uzyska najlepiej oceniona 10 wykonawców, jednak istnieje spore prawdopodobieństwo, że wśród nich zabraknie reprezentanta Polski. 

Rafał Brzozowski zaśpiewa na tegorocznej Eurowizji

Na tegorocznej Eurowizji Polskę będzie reprezentował Rafał Brzozowski z piosenką pt. „The Ride”. Wokalista ma już za sobą pierwszą próbę na scenie w Rotterdamie, a fani konkursu już zaczęli oceniać szanse polskiego wykonawcy na zwycięstwo w międzynarodowej rywalizacji artystów.

Choć Rafał Brzozowski nie traci dobrego humoru, jego szanse na zajęcie pierwszego miejsca są prawdopodobnie bardzo nikłe. W tradycyjnym  rankingu przygotowanym przez OGAE Poll czyli Stowarzyszeniu Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji polski reprezentant uplasował się wyjątkowo nisko.

W plebiscycie OGAE Poll reprezentacje ponad 40 krajów oceniają szansę na zwycięstwo wykonawców, którzy reprezentują swoje państwa w dorocznym konkursie Eurowizji. Stowarzyszenie niemal jednogłośnie orzekło, że w tym roku największe szanse na wygraną ma reprezentantka Malty, piosenkarka Destiny, która startuje z utworem „Je me casse”.

Na drugim miejscu z międzynarodowym głosowaniu fanów konkursu znaleźli się reprezentant Szwajcarii Gjon's Tears, a na trzecim wokalistka Barbara Pravi z Francji. Niestety, wyniki plebiscytu nie pozostawiają Polakom złudzeń, bowiem Rafał Brzozowski uplasował się na końcu stawki.

Rafał Brzozowski nie zdobył ani jednego punktu w głosowaniu OGAE Poll i wraz z reprezentantami Portugalii, Holandii, Gruzji, Albanii, Czech, Austrii, Niemiec, Słowenii oraz północnej Macedonii uplasował się na dole zestawienia.

Nie są to jednak oficjalne wyniki konkursu, a polski piosenkarz nie zamierza się poddawać, a jego fani nie tracą nadziei nawet pomimo fatalnych prognoz. Półfinał z udziałem Polaka odbędzie się 20 maja 2021 roku, a dwa dni wcześniej poznamy pierwszych finałowych uczestników konkursu.

Finał tegorocznej Eurowizji odbędzie się 22 maja 2021 roku, a fani konkursu już nie mogą się doczekać. W zeszłym roku Eurowizja została bowiem odwołana z powodu dużego zagrożenia, jakie wywołała pandemia koronawirusa.

Podczas koncertu swoje propozycje muzyczne zaprezentują przedstawiciele 26 krajów, w tym 20 uczestników z dwóch półfinałów, a także przedstawiciele krajów tzw. „Wielkiej Piątki” oraz reprezentant gospodarza, którym w tym roku jest Holandia.

  • Nie żyje były prezydent Gdańska

  • Aleksandrów Łódzki: dwie osoby nie żyją, dwie trafiły do szpitala po wypadku

  • Chińska rakieta spadła do Oceanu Indyjskiego

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >
Dariusz Szpakowski

Gwiazdy

Wpadka za wpadką na żywo w TVP. Internauci są bezlitośni dla Dariusza Szpakowskiego

Czytaj więcej >