Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Szczyt G20 na Bali. Xi Jinping krytykuje Justina Trudeau. Wszystko uchwyciła kamera
Karolina Kruszewska
Karolina Kruszewska 17.11.2022 10:12

Szczyt G20 na Bali. Xi Jinping krytykuje Justina Trudeau. Wszystko uchwyciła kamera

Xi Jinping i Justin Trudeau
(fot. witter.com/AnnieClaireBO)

Szczyt G20 na Bali dobiegł końca, ale jego echa nie milkną. Sieć obiegło nagranie, na którym widać trudną rozmowę Xi Jinpinga i Justina Trudeau. Chiński przywódca krytykuje zachowanie premiera Kanady. Co takiego zrobił Justin Trudeau?

Szczyt G20. Trudna rozmowa Xi Jinpinga i Justina Trudeau

Szczyt G20 na Bali zakończył się, ale nie milkną jego echa. W sieci pojawiło się nagranie niekomfortowej rozmowy chińskiego przywódcy i premiera Kanady. Na wideo widać (i słychać), jak Xi Jinping krytykuje zachowanie Justina Trudeau.

"Kamera uchwyciła trudną rozmowę między chińskim przywódcą Xi a premierem Trudeau na dzisiejszej G20. Xi wyraża w niej swoje niezadowolenie, że wszystko, o czym wczoraj dyskutowano, wyciekło do gazety. To nie jest właściwe… nie w taki sposób prowadzona była rozmowa" - brzmi opis filmiku, który pojawił się na Twitterze.

Szczyt G20. Xi Jinping strofuje Justina Trudeau

W rozmowie uczestniczą przedstawiciele tych dwóch krajów i tłumacz. Na nagraniu widać zdenerwowanego Xi Jinpinga odnoszącego się do Justina Trudeau.

- My w Kanadzie wierzymy w otwarty i uczciwy dialog - mówi premier dodając, że liczy na konstruktywną współpracę. W odpowiedzi jednak otrzymuje chłodne słowa. - Najpierw stwórzmy do tego warunki - odparł Xi Jinping. Tak zakończyła się ta krótka i niewygodna rozmowa.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi: Szczyt G20