Goniec.pl > Wiadomości > Śmiertelny wypadek na A1. Najbliżsi zmarłej rodziny mają coś do przekazania
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 02.10.2023 14:21

Śmiertelny wypadek na A1. Najbliżsi zmarłej rodziny mają coś do przekazania

wypadek na A1
TVN24 (screen wideo), Facebook/PolskieDrogi - Zello CB radio w telefonie

W tragicznym wypadku na autostradzie A1 zginęła 3-osobowa rodzina - Martyna, Patryk i 5-letni Oliwier. Ich śmierć oraz całe śledztwo dotyczące tragedii poruszyło wiele osób, które mocno zaangażowały się w sprawę i wyjaśnienie szczegółów. Najbliżsi zmarłych za pośrednictwem swojego adwokata przekazali w ich kierunku kilka słów.

Kierowca BMW wciąż poszukiwany przez policję

W sobotę 16 września Martyna, Patryk i ich 5-letni synek Oliwier wracali do domu w Myszkowie z wakacji, które spędzali nad morzem. Na wysokości miejscowości Sierosław, doszło do tragicznego wypadku. Kierowca bmw, jadąc co najmniej 253 km/h, uderzył w tył kii, która uderzyła w bariery i stanęła w płomieniach. Cała rodzina zginęła.

Na polecenie Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro, za poszukiwanym Sebastianem Majtczakiem, kierowcą bmw, który brał udział w wypadku na A1, opublikowano list gończy. Wydano za nim nakaz aresztowania, który obowiązuje w całej Europie. 

ZOBACZ TAKŻE:  Rodzina zginęła na A1. Firma tuningowa wydała oświadczenie w sprawie BMW

 

Rodzina zginęła na A1. Firma tuningowa wydała oświadczenie w sprawie BMW

Najbliżsi tragicznie zmarłych dziękują za pomoc

Najbliżsi tragicznie zmarłej rodziny za pośrednictwem swojego adwokata Łukasza Kowalskiego skierowali kilka słów do wszystkich internautów zaangażowanych w szczegółowe wyjaśnienie sprawy wypadku na autostradzie A1. Mecenas w imieniu najbliższych tragicznie zmarłej rodziny przekazał podziękowania za pomoc w dążeniu do ustalenia prawdy.

- Jako pełnomocnik rodziny ofiar wypadku zapoznałem się z aktami postępowania przygotowawczego prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Piotrkowie Trybunalskim. Ze względu na tajemnicę śledztwa i ustalenia z prokuratorem prowadzącym postępowanie, nie zostałem upoważniony do udzielania jakichkolwiek informacji o śledztwie w przestrzeni publicznej - przekazał. - Przesyłane przez Państwa materiały, które docierają do rodziny i pełnomocnika zostały już przekazane organom ścigania - dodał.

W dalszym ciągu zbierane są dowody i materiały

Jak się okazuje, materiałów, które przesyłają internauci, jest tak dużo, że kancelaria musiała otworzyć specjalny adres mailowy. - Z uwagi na ilość przekazywanych materiałów kancelaria utworzyła specjalny adres e-mail: [email protected], na który możecie Państwo w dalszym ciągu przesyłać kluczowe informacje w sprawie. Kontakt z kancelarią jest również możliwy pod specjalnie utworzoną linią telefoniczną +48 733 414 113, dostępną w godzinach pracy kancelarii - poinformował pełnomocnik rodziny ofiar wypadku.

Mecenas zaapelował również o to, aby pozwolić pogrążonej w głębokim żalu rodzinie w spokoju przechodzić te ciężkie chwile.

Źródło: Fakt/Goniec