Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Skandal w ZUS. Zdjęcia wyciekły do sieci, prokuratura w akcji
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 29.03.2024 15:23

Skandal w ZUS. Zdjęcia wyciekły do sieci, prokuratura w akcji

ZUS
Fot. Iberion, Facebook.com

Związek Zawodowy ”Związkowa Alternatywa” ujawnił, w jakim miejscu muszą na co dzień przebywać osoby pracujące w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Zdjęcia przedstawiają pomieszczenie socjalne w placówce Zakładu w Zgierzu. Związkowcy mówią o ”warunkach urągających ludzkiej godności”.

Szokujące zdjęcia z placówki ZUS

Fotografie z pokoju socjalnego ujrzały światło dzienne za sprawą członków Związku Zawodowego ”Związkowej Alternatywy”. Przedstawiają one bez wątpienia obskurne pomieszczenie, które miało niegdyś służyć za kotłownie. W takim miejscu miały przebywać osoby pracujące w placówce ZUS w Zgierzu.

Olejnik nie wytrzymała. ”Służby weszły do mojej koleżanki”

Skandaliczne warunki w pomieszczeniu socjalnym ZUS w Zgierzu

Związkowcy zapewniają, że władze placówki wiedziały o warunkach, w jakich pracują osoby zatrudnione w placówce w Zgierzu. Zadecydowano o skierowaniu zawiadomienia do prokuratury.

Zdjęcia pochodzą z lutego bieżącego roku! To warunki urągające ludzkiej godności! Dlatego nasz związek skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez lokalne władze ZUS. Wstyd i hańba, że coś takiego ma miejsce we współczesnej Polsce i to w instytucji, która powinna świecić przykładem! – napisali związkowcy na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE: Odwiedzili grób Tomasza Komendy. Zauważyli tajemniczy napis

Skandal w ZUS

Warunki, w jakich na co dzień musiały pracować panie sprzątające budynek ZUS-u, zostały ujawnione w czasie kontroli Społecznego Inspektora Pracy. Według relacji związkowców, kobiety miały codziennie odbierać klucz do pomieszczenia od innego pracownika.

Rzecznik prasowy ZUS stwierdził, że pracownicy zewnętrznej firm sprzątającej samodzielnie przekształcili pomieszczenie na pokój socjalny, a placówka w Zgierzu nie wyraziła na to zgody. Dodatkowo pracownikom miało zostać zaoferowane korzystanie z pokoju kierownika.

Oddział odbył już spotkanie z przedstawicielami firmy sprzątającej. Firma zobowiązała się do uporządkowania pomieszczenia i korzystania z niego zgodnie z umową – dodał Paweł Żebrowski w odpowiedzi na pytanie portalu money.pl.

Źródło: Fakt.pl, money.pl.