Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Wiadomości > Skandal w rządzie. Tusk ma ją w nosie. Trzy miesiące błaga Premiera o spotkanie
Michał  Troszkiewicz
Michał Troszkiewicz 21.01.2026 09:07

Skandal w rządzie. Tusk ma ją w nosie. Trzy miesiące błaga Premiera o spotkanie

Skandal w rządzie. Tusk ma ją w nosie. Trzy miesiące błaga Premiera o spotkanie
fot. Kapif, Canva

Ministra funduszy i polityki regionalnej, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, ujawniła publicznie, że od ponad trzech miesięcy bezskutecznie oczekuje na spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem w ważnej dla niej sprawie. Jej słowa wywołują pytania o relacje w rządzącej koalicji i komunikację między kluczowymi politykami.

  • „Poprosiłam o spotkanie i go nie ma” – minister o braku reakcji Tuska
  • Problemy z umową koalicyjną
  • Potencjalna liderka Partii

„Poprosiłam o spotkanie i go nie ma” – minister o braku reakcji Tuska

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz podczas rozmowy w „Rozmowie Piaseckiego” w TVN24 podkreśliła, że „w ważnej sprawie poprosiłam premiera Donalda Tuska o spotkanie i tego spotkania nie ma”. Według niej prośba została złożona „ponad trzy miesiące temu”. 


Uważam, że naprawdę trzeba rozmawiać. Jeżeli zobowiązaliśmy się do koalicji, to największy koalicjant decyduje o tym, jak ta koalicja wewnętrznie wygląda

 – mówiła minister funduszy. 


To nie pierwszy raz, gdy Pełczyńska-Nałęcz mówi o trudności w uzyskaniu spotkania z premierem – wcześniej w mediach podawała, że czekała już wiele tygodni na rozmowę.

Problemy z umową koalicyjną

Polska 2050, ugrupowanie, z którego wywodzi się Pełczyńska-Nałęcz, zabiegało o przyznanie swojej przedstawicielce stanowiska wicepremiera – kwestia ta była poruszana w mediach już w ubiegłym roku.

Według wcześniejszych doniesień negocjacje dotyczyły także wewnętrznych ustaleń koalicyjnych między Platformą Obywatelską, Polską 2050 i Lewicą, w tym podziału kluczowych stanowisk. Brak reakcji ze strony premiera może być odbierany jako symptom poważniejszych napięć między liderami koalicji oraz sygnał trudnej komunikacji wewnątrz rządu.

Potencjalna liderka Partii

Brak spotkania z Donaldem Tuskiem, to nie jedyny problem Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz. Przypomnijmy, że ostatnie tygodnie w “Polsce 2050” zostały zdominowane przez nieudane głosowanie na przewodniczącą partii. 

Do drugiej tury głosowania przystępowała właśnie, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz i Paulina Henning-Kloska. Druga tura została jednak unieważniona przez problemy techniczne. Jak przekazała wczoraj Rada Krajowa Polski 2050, druga tura wyborów zostanie powtórzona. Głosowanie odbędzie się 31 stycznia.

Bądź na bieżąco - najważniejsze wiadomości z kraju i zagranicy
Google News Obserwuj w Google News
Wybór Redakcji
Komisja Europejska, Karol Nawrocki
Bruksela pozywa Polskę do TSUE i wnosi o kary. To pokłosie decyzji Nawrockiego
Rada Pokoju Trumpa dzieli Warszawę. Tusk i Nawrocki w rozmowach, rząd stawia granice
Jeszcze Nawrocki nie spotkał się z Trumpem, a tu pilne wieści. Tusk nagle wkroczył do akcji
None
"Zazdrosny, że nie został zaproszony". Czarnek bezlitośnie o Tusku
Tusk odpowiada Nawrockiemu. Rząd jasno stawia granice w sprawie „Rady Pokoju”
Tusk bez owijania w bawełnę. Tak odpowiada Nawrockiemu. Wszystko jasne
Tusk, Mentzen
Tusk "dogadał się" z Mentzenem. Nagle przyznał mu rację
płyta indukcyjna
[QUIZ] Ile naprawdę wiesz o swoich rachunkach za prąd? Możesz się zdziwić