Goniec.pl
Ksiądz oskarżony o molestowanie nieletnich

Pixabay.com Robert Cheaib

Skandal w polskim mieście. Ksiądz udawał seksuologa, miał wykorzystać 10 dzieci

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Rafał K. będzie odpowiadał przed sądem za wykorzystywanie nieletnich. W czasie, gdy służył jako wikariusz w parafii Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy, miał udawać seksuologa, wabiąc tym samym nieletnich chłopców i wykorzystują

Zeznania ofiar księdza mogą zszokować nawet najbardziej wytrzymałych. Poszkodowani przez duchownego twierdzą, że zwabiał on ich do siebie pod pretekstem chęci niesienia pomocy. Twierdził, że jest seksuologiem, co dawało mu możliwość intymnych kontaktów z nieletnimi, których obrał sobie za cel „pomocy”.

Rafał K. zwabiał nieletnich pod pretekstem chęci niesienia pomocy

Rafał K. oczywiście żadnym seksuologiem nie był, ale wymyślił sobie tę rolę, by dać upust swoim potrzebom. Tak przynajmniej twierdzą poszkodowani, którzy wkrótce będą mogli składać swoje zeznania przed sądem.

- Kazał się rozebrać do naga i położyć. Później wszędzie dotykał. Zakrywał mi oczy i kazał się masturbować. Tłumaczył, że musi zmierzyć członek we wzwodzie i potem w stanie spoczynku. Miał do tego miarę. Dotykał też jąder i penetrował odbyt, rzekomo w celu badania prostaty - mówiła jedna z ofiar duchownego.

Porażająca prawda o skandalicznych praktykach Rafała K. wyszła na jaw rok temu, w kwietniu 2020. Wtedy to jeden z chłopców, który stał się celem wikariusza zgłosił się do Mateusza Nowaka z biura spraw ochrony dzieci i młodzieży.

Tam nie zlekceważono jego słów i sprawę pchnięto dalej, do biskupa Jana Tyrawy. On również poważnie potraktował doniesienia i przekazał sprawę prokuraturze. Co więcej, Rafała K. natychmiast odsunięto od pełnienia posługi kapłańskiej.

Od września 2020 roku Rafał K. przebywa w areszcie. Prokuratura ponownie wydłużyła jego pobyt, a mężczyznę zbadali psychiatrzy pod kątem zaburzeń seksualnych i zdrowia psychicznego. O ile fachowcy nie stwierdzili żadnych chorób psychicznych, to nie mają jednak wątpliwości, że Rafał K. ma poważne zaburzenia seksualne.

Termin pierwszej rozprawy ustalony został na 17 maja. Jak donosi prokurator Agnieszka Adamska-Okońska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

- Rafał K. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Twierdzi, że takich zdarzeń z jego udziałem nie było. Nie zabezpieczyliśmy żadnych dokumentów potwierdzających, jakoby podejrzany ukończył studia lub jakiś kurs z zakresu leczenia zaburzeń seksualnych - przyznała w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje kultowa dziennikarka TVP Blanka Danilewicz

  • Minister zdrowia ogłosił zmiany w obostrzeniach

  • Kardynał Kazimierz Nycz opuścił szpital

Bartłomiej Cieślak

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat redaktor, obecnie wydawca. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >