Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Seniorzy zabrali głos ws. nowego TVP. Mocne słowa
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 15.02.2024 09:57

Seniorzy zabrali głos ws. nowego TVP. Mocne słowa

marek czyż studio tvp mężczyzna
Screen "19:30" / TVP 1, wydanie z 6.02.2024, Goniec.pl

Jak sprawuje się nowy zespół tworzący programy Telewizji Polskiej? Jak Polacy oceniają zmiany w państwowej telewizji? Na to pytanie odpowiedzieli rozmówcy Eryka Błaszczaka. Seniorzy nie postawili suchej nitki także na działaniach Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska.

Polacy wydali wyrok. Jak oceniają zmiany w TVP?

Od kiedy 19 grudnia poprzedniego roku rozpoczęto zmiany w mediach publicznych za sprawą ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza, trwa zażartą dyskusję między politykami. 

Po niemalże dwóch miesiącach od tych wydarzeń emocje zdają się nie opadać. Co na ten temat sądzą Polacy? O to, jak oceniają oni zmiany dokonane w Telewizji Polskiej, zapytał Eryk Błaszczak.

ZOBACZ TAKŻE: Klamka zapadła. Jest decyzja TVP w sprawie Przemysława Babiarza

Zmarł podczas rezonansu. Żona domaga się sprawiedliwości

Mocny komentarz seniorów ws. nowego rządu i TVP. „Ohyda!”

Mieszkańcy Warszawy zostali zapytani na wstępie o to, czy oceniają przemianę Telewizji Polskiej „na plus, czy na minus”. Wiele osób negatywnie podeszło to odmienionego TVP, tłumacząc swoje zdanie poparciem dla Prawa i Sprawiedliwości. Jeden z seniorów zapewnił, iż ogląda teraz TV Republikę i Trwam.

Nie mogę się połapać, bo moich ludzi nie ma. Tylko zaraza, która była osiem lat i plują na nich – stwierdził jeden z pytanych.

Pojawiły się także negatywne komentarze względem nowego premiera. Jedna z kobiet zaapelowała o „uwolnienie Polski od Tuska”, inna z kolei stwierdziła u niego chorobę psychiczną. Nie inaczej było w przypadku prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

On jest chory człowiek – oceniła seniorka.

Ja myślę, że to jest człowiek ideowy – stwierdziła kolejna osoba.

Seniorzy ocenili zmiany w TVP

Wśród pytanych pojawiały się także pozytywne oceny odmienionej Telewizji Polskiej. Jedna z pytanych zauważyła, że stacje publicznej telewizji mają być aktualnie bezstronne.

Stwierdziła także, że narrację niegdysiejszego TVP Info prowadzi teraz TV Republika. Niektórzy dają pewien kredyt zaufania nowym władzom TVP.

Ja zaczęłam oglądać TVP Info. Myślę, że są bezstronni, nie sprzyjają żadnej z partii. To już nie jest to. Ale na Republikę też przerzucam. To to samo co Info dawniej z paskami – mówiła.

Po więcej zapraszamy do materiału Eryka Błaszczaka. 

Źródło: Goniec.pl

Tagi: TVP