Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Seniorka rozpętała awanturę w autobusie. Kierowcy i pasażerom urządziła koszmar
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 17.11.2023 10:12

Seniorka rozpętała awanturę w autobusie. Kierowcy i pasażerom urządziła koszmar

autobus
Marek BAZAK/East News (zdj. ilustracyjne)

Autobus w Krakowie stał się miejscem karczemnej awantury. Zachowanie seniorki było oburzające i wywołał reakcję innej pasażerki. Do akcji włączył się kierowca pojazdu, ale starsza kobieta i dla niego miała kilka ostrych słów. MPK Kraków zaapelowało do podróżnych, a ci przyznali, że podobna sytuacja nie jest odosobniona.

Awantura w autobusie, seniorka wpadła w szał

Młoda pasażerka opisała awanturę, jaką w autobusie rozpętała seniorka. Kobieta zwróciła się do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjne w Krakowie, a firma opublikowała specjalny komunikat. Ujawniła treść wiadomości, jaką dostała od pasażerki i zaapelowała do wszystkich, aby w autobusach i tramwajach szanować innych.

Co było początkiem do awantury wywołanej przez seniorkę? Poszło o siedzenie. - Na przystanku Stary Kleparz wsiadła starsza pani z kulami. Inna pasażerka ustąpiła jej miejsca, ale pani przyczepiła się do mnie, że jestem młoda i to ja mam wstać. Na moje tłumaczenie, że źle się czuję, zaczęła mnie wyzywać, a gdy już usiadła, zaczęła rozpychać się na mnie z kulami, prawie mnie nimi uderzając i przyciskając mnie do okna - czytamy relacje młodej pasażerki. To był jednak dopiero wstęp.

Tragiczny wypadek pod Kutnem. Nie żyje młoda kobieta, policja apeluje do świadków

Kierowca zagroził, że seniorka będzie musiała wyjść z autobusu

Seniorka nie zamierzała poprzestać tylko na próbie uderzenia młodszej pasażerki kulami. Pani Małgorzata usłyszała od starszej pani, iż ma się zamknąć, w czasie, gdy sama płomiennie dyskutowała i dawała upust swojej frustracji. Kierowca autobusu zdecydował się zareagować na rozgrywającą się w pojeździe scenę.

ZOBACZ: Nauczycielka pokazała przelew. “Pocałujcie mnie w d**ę”

- Pan kierowca zatrzymał pojazd i stanowczo zareagował, mówiąc że nie będzie tolerował takiego zachowania, i zagroził, że wyprosi awanturującą się panią, za co również został zwyzywany od kretynów i usłyszał, że «on ma się patrzeć na szosę, a nie wtrącać w nieswoje sprawy» - czytamy dalej w relacji młodej pasażerki opublikowanej przez MPK w Krakowie. Pojawił się specjalny apel i wbrew pozorom nie jest on skierowany głównie w stronę osób młodszych, które stereotypowo posądzane są o brak kultury i szacunku.

Internauci sugerują, że podobnych incydentów z udziałem seniorów jest więcej

MPK zmieniło charakter swojego apelu. Jak przyznało, wcześniej wielokrotnie apelowało do młodych osób, aby wykazali się kulturą i zrozumieniem i ustępowali miejsca starszym osobom podróżujących autobusem czy tramwajem. - Teraz apelujemy do seniorów, aby korzystając ze swoich przywilejów w tramwajach i autobusach, robili to, zachowując odpowiednią kulturę. Tym bardziej, że przecież osoby młode także mogą poczuć się źle i potrzebować miejsca siedzącego - czytamy w opublikowanym w mediach społecznościowych wpisie, który załączamy w całości na końcu artykułu.

ZOBACZ: 13. i 14. emerytura znikną z kalendarza wypłat ZUS. “To jakieś prowizorki”

Internauci nie omieszkali skomentować zachowania seniorki, która rozpętała awanturę w krakowskim autobusie. Wiele osób wskazywało, że to młodzież potrafi się lepiej zachować niż większa część starszych osób. - O starszych ludziach w MPK to można by książkę całą napisać - drwi jeden z komentujących.

- To prawda są osoby starsze, które bardzo arogancko się zachowują w komunikacji miejskiej i używają wulgarnych słów - stwierdziła inna osoba. - Staruszki myślą, że dalej jest socjalizm i wszędzie trzeba się rozpychać tak jak kiedyś w mięsnym. Często nie dają wyjść z autobusu, bo one muszą wejść. Brak kultury - napisała kolejna osoba. - Zestarzeć się może każdy, a na szacunek trzeba sobie zasłużyć - napisał jeden z komentujących pod wpisem krakowskiego MPK i wydaje się do dobrym podsumowaniem całej sytuacji.

Źródło: MPK Kraków