Goniec.pl > Wiadomości > Rokitnica. Pożar w budynku wielorodzinnym. Nie żyje 4-letnie dziecko
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 05.09.2023 08:18

Rokitnica. Pożar w budynku wielorodzinnym. Nie żyje 4-letnie dziecko

straż pożarna
Facebook/Komenda Powiatowa PSP w Pruszczu Gdańskim (zdj. ilustracyjne)

Pożar budynku wielorodzinnego w miejscowości Rokitnica na Pomorzu. Na miejscu interweniowało dziewięć zastępów straży pożarnej, przed której przybyciem z obiektu ewakuowało się 19 osób. Niestety, śmierć w płomieniach poniosło czteroletnia dziewczynka. Matka i dziadek dziecka trafili natomiast do szpitala.

Pożar budynku wielorodzinnego w Rokitnicy

Zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym w Rokitnicy koło Pruszcza Gdańskiego wpłynęło do służb we wtorek (5 września) o godzinie 4:05.

- W budynku było łącznie dziewięć lokali, których 19 lokatorów ewakuowało się z płonącego obiektu jeszcze przed przybyciem na miejsce strażaków. W lokalu, w którym pojawił się ogień zastano już rozwinięty pożar. Na miejsce skierowano dziewięć zastępów straży pożarnej - przekazał portalowi Goniec.pl oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Pruszczu Gdańskim asp. Marcin Tabiś.

Andrzej z Plutycz został pobity. Gwiazdor "Rolnicy. Podlasie" trafił do szpitala

Nie żyje 4-letnia dziewczynka

W akcji udział brali także ratownicy z zespoły ratownictwa medycznego, którzy wspólnie ze strażakami musieli przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową czteroletniej dziewczynki.

- Niestety, obecny w karetce lekarz stwierdził zgon dziecka. Do szpitala zabrano zaś dwie osoby - matkę i dziadka zmarłej - dodał strażak.

Część mieszkań jest poważnie zniszczona

Działania na miejscu zdarzenia zostały już zakończone. Część mieszkań jest poważnie uszkodzona, a strażacy musieli przeprowadzić częściową rozbiórkę konstrukcji dachu, aby ugasić zarzewia ognia.

Na razie straż pożarna zaleciła mieszkańcom budynku, aby do mieszkań nie wracali. Powiadomiony został także Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego i to on podejmie ostateczną decyzję dot. stanu technicznego obiektu.

Źródło: Goniec.pl