Goniec.pl
dziecko rodzice zakopali

flickr.com Michael Coghlan

Rodzice zakopali w grobie żywe dziecko. Tragedia za granicą

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Policja w Ghanie zatrzymała rodziców, którzy zakopali 2-letnie dziecko żywcem. Służby zawiadomił świadek, który dostrzegł podejrzanie zachowującą się trójkę osób. Para wraz z kapłanką chciała najprawdopodobniej pozbyć się 2-latka, u którego podejrzewano niepełnosprawność. Funkcjonariusze wykopali zwłoki z grobu.

Dziecko w Ghanie znalazło się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Wszystko przez rodziców 2-latka, którzy zauważyli u niego oznaki niepełnosprawności lub inny rodzaj deformacji. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez lokalną policję, która interweniowała w tej sprawie, do zakopania malucha żywcem miała ich nakłonić kapłanka.

Osobą, która doprowadziła do zatrzymania rodziców, jest Abubakari Mohammed. W środku nocy mężczyzna ze swojego pokoju dostrzegł podejrzanie zachowującą się trójkę osób. Jak przekazują media, zgromadzeni byli zaniepokojeni i zdenerwowani.

Para postanowiła zakopać dziecko żywcem

Z relacji przekazanej przez media wynika, że Abubakari Mohammed około godziny 3:00 zauważył, że troje osób pojawiło się na dworze wraz z małym dzieckiem, które głośno płakało. Mężczyzna zaczął im się bliżej przyglądać, następnie zawiadomił policję.

Niedługo później funkcjonariusze pojawili się na miejscu i zatrzymali matkę 2-latka. Jednak wówczas kobieta nie miała już przy sobie dziecka. Służby zaczęły wypytywać ją, gdzie znajduje się jej potomek.

Paula Adobawa najprawdopodobniej przyznała się wreszcie do tego, co zrobiła wraz z partnerem i kapłanką. Policjanci przeszli na tyły domu. Tam naleźli płytki grób, z którego kobieta odkopała zwłoki 2-latka.

Z wiadomości przekazanych przez stację BBC wynika, że ciało malucha było całe zakrwawione. Niestety nie udało się go uratować. Policja rozpoczęła już śledztwo w tej sprawie i poszukiwania pozostałych zgromadzonych. Paula Adobawa została aresztowana.

Kapłanka miała namówić rodziców do zakopania dziecka żywcem

Według doniesień BBC nadal nie ustalono, dlaczego para postanowiła zakopać swoje dziecko. Potwierdzono jednak, że oprócz matki 2-latka i jej partnera na miejscu obecna była również miejscowa kapłanka.

Śledczy podejrzewają, że u dziecka zaobserwowano oznaki niepełnosprawności lub deformacje. W związku z tym para postanowiła się pozbyć 2-latka w obecności kapłanki.

Funkcjonariusze nadal prowadzą poszukiwania kobiety, która zaraz po przyjeździe służb, uciekła z miejsca zdarzenia. Podejrzana nadal pozostaje na wolności.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Niebywałe sceny na pogrzebie. Gołąb usiadł na głowie syna zmarłej

  • Panna młoda zmarła podczas wesela. Pan młody poślubił jej młodszą siostrę

  • Nie żyje aktor Robert Hogan

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2.pl

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >