Goniec.pl
Robert Hogan nie żyje

Facebook/Peyton Place Revisited

Nie żyje aktor Robert Hogan

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Bliscy potwierdzili w mediach społecznościowych smutne doniesienia o śmierci Roberta Hogana. Widzowie TVP mogą go kojarzyć z produkcji, które cieszyły się dużą popularnością, jak "Bonanza" i "M.A.S.H". Zgodnie z informacjami przekazanym artysta zmarł wskutek powikłań po niedawno przebytej chorobie. Miał 87 lat.

Rodzina Roberta Hogana przekazała przykre wieści. Aktor odszedł w czwartek 27 maja. Ostatnie dni życia spędził w swoim domu w stanie Maine, w Nowej Anglii. Artysta przez dłuższy już czas zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Niestety powikłania doprowadziły do jego śmierci.

Kariera Roberta Hogana rozpoczęła się w latach 60. Łącznie artysta zagrał w ponad 160 produkcjach. Widzowie mogli go zobaczyć w wielu znanych serialach oraz filmach. Po raz ostatni pojawił się na wielkim ekranie jeszcze kilka lat temu.

Nie żyje Robert Hogan

Robert Hogan przyszedł na świat w Nowym Jorku 28 września 1933 roku. Swoją przyszłość związał z aktorstwem. W latach 60. rozpoczął karierę, pojawiając się w takich filmach jak „Szpital miejski” (1963 r.), „Inny świat” (1964 r.) czy „Tylko jedno życie” (1968 r.).

Popularność aktora znacznie wzrosła po tym, jak zagrał postać reportera w „Świecie Dzikiego Zachodu” (1973 r.). Z biegiem lat można było go zobaczyć też w obsadzie takich produkcji jak „Prince Jack”, w którym wcielił się w Johna F. Kennedy’ego, „Hamburger… opowieść filmowa” i „Gatunek 2”.

Najbardziej jednak zasłynął z roli w serialach. Aktor pojawił się między innymi w „Batmanie”, Bonanzie” oraz „M.A.S.H” – dwa ostatnie były emitowane przez Telewizję Polską. Mimo podeszłego wieku i rozwijających się problemów zdrowotnych jeszcze w 2016 roku zagrał w filmie „Młodość w Oregonie”.

W XXI wieku doświadczony aktor znalazł się w obsadzie ponad 10 produkcji, co może robić wrażenie, biorąc pod uwagę fakt, że zaczął poważnie chorować od 2003 roku.

Życie Roberta Hogana

Pierwszą żoną Roberta Hogana została Sharon Lynn. Po 25 latach małżeństwa para postanowiła się rozstać. Doczekali się trójki dzieci. W latach 80. aktor poznał powieściopisarkę Marę Barberę i ponownie wziął ślub.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez amerykańskie media u artysty w 2003 roku lekarze zdiagnozowali Alzheimera. Stan Roberta Hogana z roku na rok był coraz gorszy. Pod koniec życia żona musiała się nim opiekować przez całą dobę.

Jednak to powikłania po niedawno przebytym zapaleniu płuc doprowadziły do śmierci aktora, jak donosi zagraniczna prasa. Przeżył 87 lat.

[EMBED-956]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >