Goniec.pl
Rafał Trzaskowski opowiedział o swojej chorobie

Screen z programu „Fakty po Faktach” prod. TVN24

Rafał Trzaskowski: "Ten system jest na krawędzi załamania, widziałem to na własne oczy"

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Rafał Trzaskowski był gościem programu "Fakty po Faktach" TVN24. Prezydent Warszawy ujawnił, że w jego przypadku COVID-19 miał niezwykle ciężki przebieg. Ocenił również polski system zdrowia, stwierdzając, że jest "na krawędzi zał

Rafał Trzaskowski trafił do szpitala 23 marca, czyli tydzień po tym, jak za pomocą mediów społecznościowych poinformował swoich obserwatorów o fakcie, że zarówno on, jak i jego małżonka, są zarażeni koronawirusem. Hospitalizacja wiązała się z ciężkim przebiegiem COVID-19.

Rafał Trzaskowski opowiedział o swojej chorobie

- Trzymajcie kciuki i za kilka dni mam nadzieję wracam do pracy - pisał prezydent Warszawy na Facebooku. Absencja Rafała Trzaskowskiego przedłużyła się znacznie dłużej, niż przypuszczał. Rzeczniczka stołecznego ratusza informowała, że jego obowiązki przejął zastępca.

We wczorajszej rozmowie z dziennikarzami TVN24 Rafał Trzaskowski przyznał, że choć jego stan zdrowia jest już ustabilizowany, nie czuje się tak dobrze, jak przed chorobą. Wciąż miewa chwile, w których nie ma sił, by wypełniać codzienne zobowiązania.

- Teraz jest lepiej, chociaż rzeczywiście to jest bardzo podstępna choroba. Ona się objawia stadiami. Najpierw czułem się tak, jakby była wielka grypa, potem nagle wydawało się, że wszystko zmierza ku dobremu, a potem znowu tąpnięcie i okazuje się, że 60 procent płuc jest zajętych - relacjonował prezydent Warszawy.

Polityk ma nadzieję, że już w przyszłym tygodniu będzie mógł powrócić do wypełniania obowiązków zawodowych. Jak zaznaczył, miewa zarówno lepsze, jak i gorsze dni. Wychodzenie z COVIDU-u jest długotrwałym, bardzo osłabiającym go procesem.

Rafał Trzaskowski zabrał głos także na temat obserwacji, które poczynił podczas hospitalizacji. Przyznał, że jest pod dużym wrażeniem zaangażowania, które w swoją pracę wkładają pracownicy sektora medycznego. Zdaniem polityka tylko oni ratują system przed upadkiem.

Prezydent Warszawy jest przekonany, że politycy powinni zastanowić się nad zmianą sposobu zarządzania krajem. Chaos medialny powoduje, że Polacy żyją w ciągłej dezinformacji i nie są pewni, czy koniec pandemii koronawirusa nadejdzie w najbliższym czasie. 

Rafał Trzaskowski był pod ogromnym wrażeniem pracy całego personelu medycznego, który radził sobie doskonale pomimo brakujących łóżek i problemów z niedostatkiem tlenu dla najbardziej chorych pacjentów. Włodarz stolicy zaznaczył, że obecny system jest na krawędzi załamania.

Podobnego zdania jest wielu pacjentów, którzy ostatnie tygodnie spędzili na oddziałach covidowych polskich szpitali. Nie brakuje głosów, że lekarze, pielęgniarki i pracownicy medyczni pracują ponad siły, walcząc z brakami sprzętowymi, kadrowymi i wielogodzinnymi dyżurami.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ministerstwo Zdrowia: największa liczba zgonów w jednym raporcie od początku pandemii

  • Mama pana młodego zobaczyła pannę młodą. Rozpoznała w niej własną córkę

  • Nie żyje Łukasz Góral

Źródło: TVN24

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Msza

Wiadomości

Zaczęło się dziś rano. Liczenie wiernych w kościołach w całej Polsce

Czytaj więcej >
Straż pożarna wypadek

Wiadomości

Warmińsko-mazurskie: Śmiertelny wypadek drogowy pod Olsztynem. Kierowca zginął na miejscu

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Podlasie: We wsi Dubiny odnaleziono zwłoki niemowlęcia. Trwa ustalanie przyczyn tragedii

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Dolny Śląsk: Poszedł na grzyby i nie wrócił. W lesie znaleziono zwłoki 76-letniego mężczyzny

Czytaj więcej >
Sejm

Wiadomości

PiS wnosi o zmianę regulaminu Sejmu. Członkowie opozycji: "Boi się, że przegra głosowanie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ks. Isakowicz-Zaleski zdradził kulisy działalności o. Rydzyka. Dochodziło do nadużyć

Czytaj więcej >