Łukasz Góral nie żyje Żródło: YouTube.com Bochnia Brzesko z Bliska

Nie żyje Łukasz Góral

8 Kwiecień 2021 Monika MajkoMonika Majko

26-letni Łukasz Góral był wielokrotnym mistrzem Polski oraz wicemistrzem świata, a także multimedalistą zawodów MMA. Sportowiec miał jeszcze jedną wielką pasję, a były nią góry. Niestety, podczas jego ostatniej wspinaczki w szwajcarskich Alpach doszło do tragicznego wypadku.

Łukasz Góral zmarł w szwajcarskim szpitalu, do którego trafił po upadku z wysokości w trakcie wspinaczki w szwajcarskich Alpach. Informacje o śmierci młodego zawodnika MMA wstrząsnęły zarówno jego najbliższymi, jak i kibicami.

Nie żyje Łukasz Góral

Do tragedii doszło w miniony piątek 2 kwietnia 2021 roku w Zermatt pod Matterhornem w szwajcarskich Alpach. Podczas wspinaczki 26-letni Łukasz Góral poślizgnął się na wysokości 3120 m n.p.m. i zaczął spadać, obijając się o skały i śnieg.

Mężczyzna zatrzymał się dopiero około 300 metrów niżej, a jego kolega niezwłocznie wezwał służby ratunkowe. Na miejsce skierowano śmigłowiec pogotowia, które zabrało polskiego zawodnika MMA do szpitala w Bernie.

Tam lekarze dalej walczyli o życie 26-latka, nie udało się jednak uratować młodego mężczyzny. Bliscy sportowca nie mogli uwierzyć w tragiczne wiadomości, które dotarły do nich w czasie minionych świat wielkanocnych.

Nie żyje Maria Skąpska, współtwórczyni m.in. „Barw szczęścia” czy „Na Wspólnej”Nie żyje Maria Skąpska, współtwórczyni m.in. „Barw szczęścia” czy „Na Wspólnej”Czytaj dalej

- Był utytułowanym zawodnikiem i trenerem w klubie Fightman Bochnia, ale także pasjonatem gór. Zginął w Zermatt pod Matterhornem, w drodze powrotnej z górskiej wyprawy. Śmierć wstrząsnęła bliskimi, ale też przyjaciółmi i znajomymi Łukasza. Żegnają go filmem, który pokazuje dwie jego wielkie pasje: sport i góry -przekazał na Facebooku profil „Bochnia Brzesko z bliska”.

Łukasz Góral pochodził z Bochni, jednak w ostatnich latach na stałe przeprowadził się do Niemiec. Był nie tylko utytułowanym zawodnikiem MMA, ale również cenionym trenerem. Jego nagła śmierć wstrząsnęła przyjaciółmi, którzy we wzruszający sposób pożegnali go w sieci.

Przyjaciele zmarłego sportowca przygotowali dla niego pożegnalny film, składający się ze zdjęć 26-latka. Wideo zostało opublikowane na platformie YouTube. Rozpoczęli również zbiórkę w internecie, by ufundować mu nawiązujący do jego pasji nagrobek.

- Zawsze uśmiechnięty, zadowolony, cieszył się życiem, wszystko, za co się zabierał, robił z całego serca, z pasją, wkładając w to całego siebie i czerpiąc maksymalnie dużo radości - wspominlali na stronie zbiórki znajomi zmarłego 26-latka.

Celem internetowej zbiórki jest zgromadzenie 15 tys. zł., a zrzutkę wsparło już 100 osób. Jak wskazali przyjaciele 26-latka, młody mężczyzna odszedł, robiąc to, co kochał. Na razie nie przekazano żadnych informacji o pogrzebie Łukasza Górala.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Bochnia z bliska/Fakt/Zrzutka

Następny artykuł