Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Media: Przyjaciel Putina w tajemnicy przyjechał do Polski? Spekulacje na temat powodu wizyty
Piotr Dutka
Piotr Dutka 25.03.2022 19:53

Media: Przyjaciel Putina w tajemnicy przyjechał do Polski? Spekulacje na temat powodu wizyty

df
IAN KINGTON/AFP/East News YURI KOCHETKOV/AFP/East News

Dziennikarz "Superwizjera", Jakub Stachowiak przekazał niebywałe informacje dotyczące obecności przyjaciela Władimira Putina na terenie naszego kraju. Wiele osób wskazuje, że wizyta Romana Abramowicza w Polsce jest powiązana z nieformalnym spotkaniem z prezydentem USA Joe Bidenem. Zagraniczne media informują, że oligarcha może być negocjatorem z ramienia Putina.

Zaskakujące informacje dotyczące rzekomej wizyty Romana Abramowicza na terenie Polski przekazał dziennikarz Superwizjera TVN - Jakub Stachowiak.

Jego ustalenia wskazują, że oligarcha w tajemnicy przyjechał do naszego kraju w czwartek 24 marca. Podczas kontroli na granicy, Rosjanin miał posłużyć się portugalskim paszportem.

Według światowych mediów to właśnie na terenie Polski ma dojść do nieformalnego spotkania z prezydentem USA, Joe Bidenem.

- Do Polski przyjechał wczoraj w tajemnicy z Ukrainy specjalnym pociągiem Roman Abramowicz. Co ciekawe, posługiwał się portugalskim paszportem. Być może dojdzie do nieformalnego spotkania z prezydentem Joe Bidenem. Czy miliardera wysłał Putin? - pytał na Twitterze Stachowiak.

Przyjaciel Putina przyjechał do Polski? Ma być negocjatorem Putina w rozmowach z Zachodem

Warto zaznaczyć, że kilka dni temu amerykański dziennik "Wall Street Journal" poinformował o tym, że Roman Abramowicz może być pośrednikiem w rozmowach pokojowych pomiędzy USA, Ukrainą oraz Rosja.

Według przekazu "Financial Times", kandydatura Abramowicza została zaaprobowana przez Władimira Putina. Wiele wskazuje na to, że przywódca Rosji ma nadzieję, że jego przyjaciel pomoże mu w skutecznych rozmowach z Zachodem. Z kolei zachodni urzędnicy mieli wyrazić widoczne wątpliwości co do roli Abramowicza w potencjalnych negocjacjach.

Warto zaznaczyć, że Roman Abramowicz jest bliskim sojusznikiem Władimira Putina. Już za jego rządów, przez 8 lat był gubernatorem Czukockiego Okręgu Autonomicznego.

Tuż po ataku Rosji na Ukrainę władze, Wielkiej Brytanii nałożyły dotkliwe sankcje na Abramowicza, który był zmuszony do sprzedaży Chelsea, którą przejął 20 lat temu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl