Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Przepracowała 37 lat. Taką emeryturę wypłaca jej ZUS. Nagranie niesie się po Polsce
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 03.07.2024 19:02

Przepracowała 37 lat. Taką emeryturę wypłaca jej ZUS. Nagranie niesie się po Polsce

kobieta
Fot. Goniec.pl

Wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego wielu seniorów już planuje swój upragniony wyjazd. Niestety, nie wszyscy emeryci mogą sobie pozwolić na taki luksus. Jedna z rozmówczyń Mikołaja Dowejko wprost przyznała, że jej wypłata nie starcza na wiele mimo, że przepracowała 37 lat. Jej wyznanie obejrzało już ponad 200 tys. internautów.

Wakacje 2024. Gdzie seniorzy wybiorą się na wypoczynek?

Gdzie wybiorą się na wakacje w 2024 roku polscy seniorzy? O to zapytał mieszkańców Warszawy dziennikarz Gońca Mikołaj Dowejko. Jedna z jego rozmówczyń nie miała wątpliwości co do tego, że ceny za wypoczynek w polskim kurorcie zbliżają się do tych za granicą.

Te wyjazdy w sumie, w porównaniu do Polskich cen, są dobre – powiedziała.

Pracowała 20 lat za minimalne wynagrodzenie. Trudno uwierzyć, jaką emeryturę otrzymuje

”Emerytom nigdy nie żyło się tak dobrze”

Kobieta opowiedziała dziennikarzowi Gońca o swoich zagranicznych wakacjach sprzed kilku lat. Nie ma wątpliwości co do tego, że ”emerytom nigdy nie żyło się tak dobrze, jak teraz”. Dlaczego więc my, Polacy, tak bardzo lubimy narzekać?

Chyba chcą, żeby od razu wszystko było tak podane jak na srebrnej tacy. Nie ma tak, na coś trzeba zapracować – stwierdza.

ZOBACZ: Odlepiła obniżoną cenę z metki i aż się zagotowała. Teraz sieć musi się tłumaczyć

Taką emeryturę dostaję po 37 latach pracy

Seniorka została następnie zapytana o to, czy jest zadowolona ze swojej emerytury. Nie ukrywała, że jej wysokość nie pozwoliłaby na komfortowe życie, gdyby musiała radzić sobie sama.

Mogłaby być lepsza, bo gdybym była sama to byłoby bardzo trudno opłacić wszystko, mieszkanie, media. Dzieci pewnie nie dałaby mi umrzeć z głodu (…) Poszłam na emeryturę w 2000 roku, kiedy nie było jeszcze takich naliczeń jak później, nie było tej bazy wyjściowej, a więc było naliczone z sufitu. Ja przepracowałam 37 lat i na dzień dzisiejszy mam 2,5 tysiąca zł emerytury – powiedziała.

Rozmówczyni Mikołaja Dowejko zapewniła jednak, że mimo tego zdołała sobie pozwolić w tym roku na upragnione wakacje we Władysławowie.

Wybieram się z przyjaciółką, (...) My wyjeżdżamy z klubu seniora emerytami wyjazd taki 12-dniowy za 1900 zł – przyznała.

Całość rozmowy do zobaczenia na profilu Goniec.pl na Facebooku.