Goniec.pl

Twitter/Platforma Obywatelska

Przemowę Donalda Tuska przerwało dziecko. "Polityka wymaga cierpliwości"

11 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Donald Tusk wygłosił przemówienie w trakcie obrad Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Jego wystąpienie przerwało gaworzenie dziecka. Lider ugrupowania zręcznie zareagował na nieoczekiwany obrót sytuacji.

Poza Donaldem Tuskiem na scenie pojawili się także Rafał Trzaskowski, Izabela Leszczyna i Bartłomiej Sienkiewicz. Politycy punktowali niedociągnięcia i nadużycia obecnej władzy i przedstawili własne propozycje dotyczące przyszłości Polski.

Przemowa przerwana przez dziecko. Donald Tusk reaguje

Rada Krajowa PO została zorganizowana w trybie hybrydowym z uwagi na trwającą pandemię. Połowa działaczy pojawiła się w siedzibie Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (PJATK) w Warszawie, a pozostali uczestniczyli w spotkaniu zdalnie.

Czołowi działacze byli obecni na miejscu. Wśród nich nie mogło zabraknąć przewodniczącego Donalda Tuska, który zainaugurował Radę Krajową przemówieniem. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W pewnej chwili jego słowa przerwało dziecko posła Arkadiusza Myrchy i posłanki Kingi Gajewskiej. Donald Tusk wybrnął z tej sytuacji. - Polityka podobnie jak ojcostwo i macierzyństwo wymaga cierpliwości i zrozumienia także głosu słabszych - skwitował.

Donald Tusk: czuć odór upadającej i zepsutej władzy

W wystąpieniu lider PO poruszył m.in. temat pandemii. - Jesteśmy w maseczkach, wszyscy zaszczepieni, bo taki wymóg sobie postawiliśmy. Nie chciałbym, żeby pandemia i dramat polskich rodzin kładł się cieniem na naszej polskiej codzienności, ale inaczej być nie może - oznajmił.

Następnie Donald Tusk nawiązał do sobotniego raportu zakażeń Ministerstwa Zdrowia. - Dzisiejsze dane są dramatyczne, ale na władzy chyba nie robi wrażenia ta codzienna informacja, że zakażeniu uległo kolejnych 25 tys. osób, a 500 zmarło - przyznał. Polityk poprosił o uczczenie minutą ciszy osób, które przegrały walkę z COVID-19.

W dalszej części wystąpienia Donald Tusk zwrócił uwagę na niewielką odległość, jaka dzieli PJATK od warszawskiej siedziby PiS. - Ile stąd jest Nowogrodzka? 200 metrów? Jak się wyjdzie na zewnątrz, to właściwie czuć taki odór upadającej i zepsutej władzy - ocenił lider PO.

Donald Tusk: dziś Polską rządzi Mejza

W trakcie przemowy Donald Tusk odniósł do najnowszego sondażu "Rzeczpospolitej", w Polacy ujawnili, czego obawiają się najbardziej. Lider PO zwrócił uwagę na wysoką pozycję inflacji i wskazał, że społeczeństwo boi się także konfliktu zbrojnego. Niepokój wywołuje również spór z Unią Europejską. - Nikomu w Europie nie udało się tak szybko skłócić własnego państwa, rządu z UE i całą Europą - przekonywał.

Donald Tusk jest przekonany, że władza nie zajmuje się realnymi problemami, które dostrzegają Polacy. - Dzisiaj Polską rządzi Mejza. Dzisiaj PiS zajmuje się tylko ukrywaniem jego łajdactw - stwierdził. Więcej na temat afery z wiceministrem sportu w roli głównej można przeczytać tutaj .

Później Donald Tusk skupił się na wyzwaniach, które stoją przed PO. - Musimy stworzyć armię wolontariuszy złożoną z kilkudziesięciu tysięcy ludzi. Zbudujemy także system komputerowy, który pokaże wynik wyborczy co do głosu na podstawie zdjęć z każdego lokalu wyborczego - przekonywał.

Później na scenie pojawił się Rafał Trzaskowski, który podkreślił istotę współpracy. - Trzeba poprosić obywateli o pomoc w kontroli wyborów, trzeba konsolidować samorządy - stwierdził. Tuż po nim przemówienie wygłosiła posłanka Izabela Leszczyna, która zaprezentowała, jak rząd trwoni pieniądze. Z przedstawionych przez nią danych wynika, że od 2015 r. budżet KPRM wzrósł o 664 proc. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]. pl

Źródło: wp.pl, Twitter, konferencja Rady Krajowej PO

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Donald Tusk zdradził, co zrobi najpierw jako premier. "Rządzenie nie będzie należało do przyjemności"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Popłoch na Kremlu. Rosjanie nie spodziewali się ataku na własne terytorium
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rozpędzone BMW huknęło w rowerzystę, mężczyzna aż wyleciał w powietrze. Porażające nagranie trafiło do sieci
Czytaj więcej >

Wiadomości

Prezydent i premier chcą unijnej komisji ds. rosyjskich wpływów. "Nie ma się czego bać"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Abp Wiktor Skworc prosi wiernych o wybaczenie. W przeszłości tuszował pedofilię
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Kamiński ogłosił nowe sankcje na Białoruś. To odpowiedź na wyrok ws. Poczobuta
Czytaj więcej >
Maria Glinka

Redaktor portalu Goniec.pl. Doświadczenie zdobywałam w redakcjach TVN24 i Euractiv. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych i studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]