Goniec.pl
Polacy krytycznie o Polskim Ładzie, spora część wprost mówi, że przez zmiany podatkowe wiele straciła

Piotr Molecki/East News

Problemy Mateusza Morawieckiego z Polskim Ładem. Polacy ocenili rzeczywistość w Polskim Ładzie

9 Lutego 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Kolejne złe wiadomości dla rządu, Polacy ponownie źle ocenili zmiany wprowadzone przez Polski Ład. Najnowszy sondaż pokazał, że obietnice Mateusza Morawieckiego się nie spełniły. Blisko 40 proc. badanych wskazało, że od 1 stycznia w ich portfelach ląduje mniej pieniędzy. Bezpośrednim powodem jest flagowy program zmian podatkowych wprowadzonych przez PiS.

Chociaż Polski Ład miał być dla PiS przepustką do kolejnych wygranych wyborów, to zmiany wprowadzone 1 stycznia przyniosły ze sobą zamieszanie i wbrew zapewnieniom - mniejsze pensje.

EN 01403756 0128

Pekin 2022. Kamil Stoch nie był zadowolony z treningów. Wciąż odczuwa niedosyt

CZYTAJ DALEJ

Dodatkowo Polacy ze zdziwieniem przyjęli wiadomość mówiącą o nagłej zmianie i przelaniu posłom, którzy stracili na Polskim Ładzie wyrównania. Nie każdy mógł liczyć na tak elastyczne podejście do sprawy zawirowań podatkowych.

Nie dziwią zatem bardzo negatywne nastroje w społeczeństwie. Doniesienia i pojedyncze krytyczne opinie zostały potwierdzone przez sondaż United Surveys. Niemal 40 proc. ankietowanych wprost przyznało, że to właśnie przez Polski Ład mają mniej pieniędzy.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Czerwona kartka dla Polskiego Ładu, sondaż ujawnił nastroje Polaków

Kiedy wiadomości na temat stanowiska Polek i Polaków o Polskim Ładzie trafi do Mateusza Morawieckiego, premier nie będzie miał powodów do radości. RMF FM oraz "Dziennik Gazeta Prawna" przekazały, iż w sondażu United Surveys co czwarty ankietowany (26,6 proc.) wprost stwierdził, że Polski Ład wiąże się ze stratami.

Co ciekawe, negatywnych opinii na temat flagowego programu PiS jest więcej. W badaniu aż co 10 badany (11,1 proc.) wskazał, że w jego odczuciu "zdecydowanie stracił" po wprowadzeniu zmian podatkowych od 1 stycznia 2022 r.

Kaczyński

Prezes PiS przygotowuje się do nowej funkcji? Premier nie będzie zachwycony tymi doniesieniami

CZYTAJ DALEJ

W ogólnym rozrachunku Polski Ład nie jest dla rządu i PiS zmianą, która ugruntowała pozycję patii na scenie politycznej. - Prawie 38 proc. Polaków uważa, że straciło na zmianach podatkowych w Polskim Ładzie - wynika z sondażu United Surveys.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w najnowszym badaniu wyszło, iż osób, które deklarują stratę na Polskim Ładzie, jest aż dwukrotnie więcej niż tych, którzy wskazują, iż zmiany podatkowe przyniosły im zysk.

Warto przypomnieć, że jeszcze na początku stycznia premier zapewniał, że osoby, które negatywnie odnoszą się do Polskiego Ładu to nikt inny, jak członkowie "finansowych elit". Realia pokazały, że tracą zwykli Polacy.

Mała liczba osób zadowolonych z Polskiego Ładu

Najnowszy sondaż nie przynosi rządowi dobrych prognoz na zadowolenie wyborców z działań polityków PiS. Tylko 19,6 proc. pytanych wskazało, że Polski Ład jest dla nich jednoznaczny z zyskiem.

Na zaznaczenie wariantu "zdecydowanie skorzystałem" na Polskim Ładzie zdecydowało się jedynie 7 proc. 12,6 proc. ankietowanych wskazało, że "raczej skorzystało".

Nie było zaskoczeniem, że stosunek do Polskiego Ładu jest bezpośrednio związany z popieraniem danej partii politycznej. Z sondażu wynika, że aż 45,5 proc. ankietowanych deklarujących się jako wyborcy PiS poinformowało, że Polski Ład nie zmienił ich sytuacji. Kolejne 40 proc. wyborców partii rządzącej zapewnia, że zmiany podatkowe przyniosły im zysk.

Od 1 kwietnia ZUS zacznie wypłacać pieniądze w ramach zupełnie nowego świadczenia

Nawet 400 złotych miesięcznie od państwa. Wiemy, kto dostanie pieniądze, gratka dla dużej grupy Polaków

Od 1 kwietnia część Polaków będzie mogła skorzystać z zupełnie nowego świadczenia pieniężnego wypłacanego przez ZUS. Nie wszyscy otrzymają dodatkowe pieniądze i co ważne, nie będzie ono wydawane w tradycyjnej formie. Wyjaśniamy wszystkie niejasności. fot. materiały własne Iberion

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: gazetaprawna.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Pieniądze: od czerwca nowe limity dotyczące dorabiania do emerytury, ZUS niedługo je opublikuje

Pieniądze

W czerwcu zmiany w limitach dorabiania do emerytury. ZUS może zawiesić twoje świadczenie

Czytaj więcej >

Pieniądze

Czternasta emerytura. Kiedy seniorzy otrzymają dodatkowe pieniądze? Podano konkretny termin

Czytaj więcej >

Pieniądze

14. emerytura. Rząd planuje kluczowe zmiany, emeryci mają dostać więcej

Czytaj więcej >

Pieniądze

Zmiany w PIT obejmą miliony Polaków. Znika jednak ulga, z której wielu korzystało

Czytaj więcej >

Pieniądze

Trzynasta emerytura już w drodze. Seniorze, sprawdź stan swojego konta

Czytaj więcej >

Pieniądze

Trzynasta emerytura. Tysiące seniorów nie otrzyma dodatkowej wypłaty

Czytaj więcej >