Goniec.pl
Z ostatniej chwili

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Premier Morawiecki właśnie przekazał. Przy granicy z Białorusią znaleziono trzy ciała

19 Września 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Straż Graniczna przekazała, że przy granicy z Białorusią znaleziono trzy ciała. Wcześniej w niedzielę znaleziono ciało imigranta w okolicach granicy z Litwą. Głos w tej sprawie zajął premier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział odpowiednie działania.

To czarny dzień przy polskiej granicy. Najpierw służby odnalazły osiem osób, które utknęły na bagnach w rozlewisku rzeki Supraśl. Akcję ratunkową prowadziła Straż Graniczna, policja i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Z pięciu mężczyzn i trzech kobiet tylko jedna osoba nie wymagała hospitalizacji.

Dziadek

Oddali dziadka do domu opieki. W drodze powrotnej wnuk zadał ojcu jedno ważne pytanie

CZYTAJ DALEJ

Premier Morawiecki zabrał głos ws. wydarzeń przy granicy

Z kolei w lesie w okolicach Gib odnaleziono zwłoki ciemnoskórego mężczyzny. Natrafili na nie policjanci, którzy poinformowali, że ciało należy prawdopodobnie do jednego z uchodźców koczujących na granicy z Białorusią.

Następnie po godz. 17 Straż Graniczna przekazała, że "w rejonie przygranicznym z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura".

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Głos w tej sprawie zajął właśnie Mateusz Morawiecki. Premier nie mógł dłużej milczeć i zwrócił się do Polaków zamieszczając wiele mówiący post na Facebooku. Potwierdził również, że znaleziono kolejne ciało, tym razem kobiety.

- W rejonie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę. Po stronie białoruskiej zaś zwłoki kobiety [...] Na miejscu pracują służby i prokuratura, która wyjaśnia okoliczności tragicznego wydarzenia. Należy zbadać ewentualny związek powyższych dramatycznych zdarzeń z dotychczasowymi białoruskimi prowokacyjnymi działaniami mającymi miejsce na naszej wschodniej granicy - napisał premier Morawiecki.

Premier zapowiedział również, że w poniedziałek rano weźmie udział w odprawie z przedstawicielami służb. Zapewnił również, że Polacy będą na bieżąco informowani o podobnych sytuacjach i postępach w tej sprawie.

Stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią

Przypomnijmy, że od 2 września przy granicy z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni przez prezydenta Andrzeja Dudę, który stosowne rozporządzenie wydał na wniosek Rady Ministrów.

Od początku września Straż Graniczna odnotowała już ponad 3,8 tysiąca prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook.com Mateusz Morawiecki

Bartłomiej CieślakAutor

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat redaktor, obecnie wydawca. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: bartlomiej.cieslak@goniec.pl

Podobne artykuły

Zygmunt Gasiuk

Wiadomości

Nie żyje Zygmunt Gasiuk

Czytaj więcej >
Lidl

Wiadomości

Klienci oburzeni ceną oleju w Lidlu. Andrzej Duda: "Olej potaniał"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Hartman: Czy patrioci cieszą się z inflacji?

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Ryszard Terlecki nagle trafił do szpitala

Czytaj więcej >

Wiadomości

Prezydent złożył życzenia z okazji inauguracji roku na uczelni o. Rydzyka

Czytaj więcej >
wypadek

Wiadomości

Lubuskie: Wypadek w Jasieniu. Nie żyje 19-latka

Czytaj więcej >