Goniec.pl

Piotr Molecki/East News

Posłowie zagłosowali ws. prezesa NBP. Wiadomo, co z przyszłością Adama Glapińskiego

12 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Jest decyzja w sprawie przyszłości Adama Glapińskiego na fotelu prezesa Narodowego Banku Polskiego. Posłowie zadecydowali, szef NBP pozostanie na swoim stanowisku przez następne 6 lat.

Sejm zdecydował, Adam Glapiński pozostanie prezesem Narodowego Banku Polskiego. Posłowie w czwartek głosowali nad przedłużeniem lub zakończeniem kadencji.

Adam Glapiński będzie prezesem NBP kolejne 6 lat

Spór wokół Adama Glapińskiego zakończony. Posłowie zadecydowali, że prezes Narodowego Banku Polskiego się nie zmieni i to właśnie Adam Glapiński będzie mógł dalej walczyć ze skutkami inflacji.

Za ponownym powołaniem Adama Glapińskiego na stanowisko prezesa NBP głosowało 234 posłów. Przeciwko zachowaniu obecnego prezesa zagłosowało 223 posłów. Żaden z polityków zasiadających w Sejmie nie zdecydował wstrzymać się od głosu.

Za kandydaturą Adama Glapińskiego poza Prawem i Sprawiedliwością - gdzie obecny prezes Narodowego Banku Polskiego mógł liczyć na silne poparcie prezesa Jarosława Kaczyńskiego - głosowali jeszcze: Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko, Zbigniew Ajchler, Łukasz Mejza, Stanisław Żuk oraz Zbigniew Girzynski.

Tak ws. prezesa NBP Adama Glapińskiego głosowali posłowie
Tak ws. prezesa NBP Adama Glapińskiego głosowali posłowie

Źródło: sejm

Nie wszyscy są zadowoleni z wyniku głosowania

Nie tylko w Sejmie osoba Adama Glapińskiego w roli prezesa NBP wywołuje duże emocje. W związku z kolejnymi konferencjami oraz decyzjami Narodowego Banku Polskiego Polacy nie mają dobrego zdania o wybranym na kolejne 6 lat prezesie.

W ten punkt postanowiła uderzyć Platforma Obywatelska, która zaraz po przegraniu głosowaniu i straceniu możliwości zablokowania przedłużenia kadencji Adama Glapińskiego zamieściła w mediach społecznościowych wymowną grafikę.

- Kaczyński i Glapiński - przyjaciele od inflacji mogą na siebie liczyć... Polacy za to muszą liczyć każdy grosz - napisał klub Donalda Tuska na grafice z zatroskanym Adamem Glapińskim i uśmiechniętym Jarosławem Kaczyńskim. Głośne niezadowolenie z wybory Adama Glapińskiego zademonstrowała również Joanna Senyszyn. - Glapa to PiS-u klapa! - stwierdziła posłanka.

- Ta inflacja jest skutkiem błędnych decyzji, ale i arogancji i zadufania prezesa NBP. Obniżył stopy procentowe, które były nie do utrzymania, potem zbyt długo zwlekał z ich podniesieniem - mówił w Sejmie poseł Dariusz Rosati, który przekonywał, iż Adam Glapiński do tej pory nie wykonywał swoich ustawowych i konstytucyjnych obowiązków.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Jasna deklaracja sekretarza stanu USA: "Jeśli Rosja uderzy w Polskę, będzie odpowiedź"

  • Rosja grozi Finlandii "krokami odwetowymi". Premierka Sanna Marin nie zmienia jednak zdania

  • Matura WOS 2022. Arkusze maturalne z lat ubiegłych, przekonaj się czy zdasz

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Przeprowadzono sondaż ws. "Lex Tusk". Miażdżące wyniki dla PiS-u
Czytaj więcej >

Wiadomości

Polacy ocenili jakość przywództwa Jarosława Kaczyńskiego. Ważny sondaż przed wyborami
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowe świadczenie uchwalone. Będą dodatkowe pieniądze m.in. dla osób z niepełnosprawnościami
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podjął decyzję ws. "Lex Tusk". Prezydent podpisze ustawę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kiedy darmowe leki dla osób 65+ i dzieci? Minister zdrowia mówi o pośpiechu rządu
Czytaj więcej >

Świat

Aleksandr Łukaszenka miał trafić do szpitala w Moskwie? Zaskakujące doniesienia opozycjonisty
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]