Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Popularny "klawisz" złożył obietnicę zmarłemu Kamilkowi, wpis poruszył Polaków. "Przypilnujemy go"
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 09.05.2023 14:14

Popularny "klawisz" złożył obietnicę zmarłemu Kamilkowi, wpis poruszył Polaków. "Przypilnujemy go"

Kamilek z Częstochowy i Dawid B.
Facebook/Akademia Dobrych Pomysłów, KMP Częstochowa, Pixabay/falco

Śmierć 8-letniego Kamilka z Częstochowy jest od wczoraj komentowana na wszelkie możliwe sposoby. Poza ekspertami, politykami i przedstawicielami organów ścigania, głos zabierają przede wszystkim zwykli Polacy, którzy nie potrafią pojąć ogromu tragedii. Wśród osób zamieszczających wpisy w mediach społecznościowych znalazł się m.in. twórca bloga “Służba Więzienna Okiem Klawisza”. Jego słowa zostały przyjęte z wyraźną aprobatą i wielokrotnie udostępnione. Co takiego poruszyło emocje internautów?

Komentarze po śmierci 8-letniego Kamilka

Temat piekła, jakie 8-letniemu Kamilkowi zgotowała najbliższa mu rodzina, nie przestaje rezonować. Wciąż trudno uwierzyć, że można było tak bardzo skrzywdzić niewinne dziecko, że po ponad miesiącu opieki pod okiem najwybitniejszych medyków, i tak bezpowrotnie odeszło.

Dawid i Magdalena B. wykazali się wybitnym okrucieństwem, dlatego mało kto ma jakiekolwiek wątpliwości, że powinna ich czekać najsurowsza z możliwych kar. Wśród tysięcy komentarzy na próżno dziś szukać choćby jednego łaskawego dla oprawców dziecka, na pęczki zaś tych, których z uwagi na brutalność i dobitność nie możemy zacytować. 

Do gehenny chłopca odniosła się rzesza autorytetów, politycy, a nawet celebryci. Wszyscy podtrzymujący jedno stanowisko. Głos zdecydował się także zabrać autor popularnego bloga “Służba Więzienna Okiem Klawisza”. Co takiego napisał?

Szkoła pożegnała 8-letniego Kamilka z Częstochowy. Jedna rzecz wyjątkowo rozzłościła internautów

Dosadny wpis odbił się szerokim echem

- Chłopczyku... Nie usłyszysz tego, ale wiedz, że przypilnujemy go, by nikomu krzywdy już nie zrobił… - zapewnił znany w sieci bloger, z miejsca zyskując aprobatę internautów, którzy nie szczędzili słów krytyki pod adresem katów Kamilka i postulowali, by słono zapłacili oni za swoje bestialstwo.

- “Ja osobiście traktuję ten Wasz wpis jako pewną obietnicę, złożoną tym wszystkim, którzy dziś po tym dzieciątku płaczą”, “Proszę każdego dnia pilnować, by nie zapomniał, co zrobił temu dziecku, matki też proszę nie oszczędzać...”, “Nie powinien mieć życia w więzieniu”, “A ja bym go za bardzo nie pilnował” - czytamy w tych najłagodniejszych komentarzach pod postem.

Polacy oczekują surowych kar dla katów

To, że Dawid B. stanie przed obliczem otrzymania najcięższej z możliwych kar obiecał na poniedziałkowej konferencji prasowej minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Co prawda mężczyzna wciąż nie usłyszał zarzutu zabójstwa, ale to wydaje się być jedynie formalnością, do której dojdzie po wykonaniu zaplanowanej na środę sekcji zwłok Kamilka.

Czarne chmury wiszą także na ciocią, wujkiem i matką 8-latka, którzy świadomi krzywdy, jaka dzieje się chłopcu, nie kiwnęli nawet palcem. Śledczy badają oprócz tego, czy ze swoich obowiązków wywiązały się konkretne instytucje. O szczegółach postępowania mają na bieżąco informować opinię publiczną.

Źródło: Facebook