Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Polska pilnie poderwała myśliwce. Wydano komunikat
Irmina Jach
Irmina Jach 12.06.2024 07:22

Polska pilnie poderwała myśliwce. Wydano komunikat

pilne
Fot. materiały własne

W związku ze wzmożoną aktywnością lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej we wczesnych godzinach porannych Polska i inne kraje sojusznicze poderwały myśliwce. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych wydało komunikat.

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych wydało komunikat

Uwaga, w południowo-wschodnim obszarze kraju może występować podwyższony poziom hałasu związany z rozpoczęciem operowania w naszej przestrzeni powietrznej polskich i sojuszniczych statków powietrznych — przekazało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych we wczesnych godzinach porannych.

Powodem interwencji polskich i sojuszniczych myśliwców był atak lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej i dronów na zachodnią Ukrainę. Ostatnią wzmożoną aktywność odnotowano w nocy z 6 na 7 czerwca bieżącego roku.

Zaufany prokurator Ziobry może usłyszeć zarzuty. Naraził świadka na niebezpieczeństwo

DORSZ monitoruje sytuację

Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a Dowództwo Operacyjne RSZ na bieżąco monitoruje sytuację — dodano w komunikacie.

Działania wojskowych myśliwców zakończyły się po trzech godzinach "ze względu na zmniejszenie poziomu zagrożenia".

ZOBACZ TAKŻE: Koszmar na wycieczce szkolnej. Kierowca busa pełnego dzieci nagle zasłabł

Rosja przeprowadziła atak na Kijów

W środę 12 czerwca we wczesnych godzinach porannych Rosja przeprowadziła atak rakietowy i dronowy na Kijów. Po północy na terenie całej Ukrainy włączono alarmy przeciwlotnicze. Mieszkańcy stolicy mieli słyszeć odgłosy eksplozji.

W stolicy ogłoszono alarm powietrzny! Kierujcie się do schronu — informowano.

Szef kijowskiej administracji wojskowej Serhij Popko przekazał, że wszystkie pociski zostały unieszkodliwione przez systemy obrony powietrznej. Nikt nie został ranny.