Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Policjantka ostrzega Polaków. Tak złodzieje znaczą mieszkania
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 14.04.2024 20:18

Policjantka ostrzega Polaków. Tak złodzieje znaczą mieszkania

drzwi, mężczyzna
Fot. materiały własne

Policjantka zwróci uwagę na jeden ze sposobów, jaki wykorzystują złodzieje. Ludzie często nawet nie wiedzą, że ich mieszkania znalazły się na celowniku przestępców. Małgorzata Sokołowska poruszyła temat… ulotek. - U mnie ostatnio zdarza się to nagminnie - napisała policjantka prowadząca popularny profil na Instagramie.

Złodzieje znaczą mieszkania, policjantka ostrzega

Część policjantów decyduje się na aktywność w mediach społecznościowych. Wykorzystują internet nie tylko do zmieniania wizerunku mundurowych, ale również do edukowania społeczeństwa. Nie inaczej jest w przypadku Małgorzaty Sokołowskiej, która stoi za popularnym profilem “Z pamiętnika policjantki”.

W jednym z wpisów policjantka zwróciła uwagę na proceder znaczenia mieszkań przez złodziei. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że wykorzystanie ulotki lokalnej restauracji może doprowadzić do włamania i stracenia wszystkich pieniędzy oraz oszczędności.

Nie żyje 20-letni motocyklista. Dostał mandat, zginął chwilę później

Policjantka zwraca uwagę na ulotki zostawiane przy drzwiach

Wyjazdy z okazji długiego weekendu majowego zawsze przynoszą ze sobą wzmożoną aktywność złodziei. Policjantka radzi by spojrzeć na to, co dzieje się przy drzwiach do mieszkania swojego oraz sąsiadów. Małgorzata Sokołowska zwróciła uwagę na pojawiające się ulotki.

ZOBACZ: Nie rób tego na balkonie. Kara to nawet 500 zł

U mnie ostatnio zdarza się to nagminnie. Większość to oferty zakupu mieszkania lub menu z lokalnych punktów gastronomicznych. Zastanawiałeś się kiedyś, czy to tylko niewinna ulotka, czy może coś więcej? - zapytała policjantka.

Okazuje się, że złodzieje już nie tylko znaczą drzwi lub ściany tajemniczymi znakami pisanymi kredą. Przestępcy wykorzystują również ulotki reklamowe do sprawdzania, czy ktoś przebywa regularnie w mieszkaniu, czy lokal stoi pusty. Zdaniem popularnej policjantki kluczowe jest jedno.

Sąsiad może być "jednym z najlepszych systemów antywłamaniowych"

Dlatego tak ważne jest, aby zwracać uwagę na nieznane oznaczenia i usuwać je, a także informować o tym sąsiadów i administrację budynku. Jeżeli Twój sąsiad wyjechał na dłużej, to wyjmuj takie ulotki z jego drzwi. Poproś też o to samo podczas Twojej nieobecności - napisała w najnowszym poście policjantka.

ZOBACZ: Pracodawca może wymagać opłacania abonamentu RTV. Po kontroli karę dostanie pracownik

Przy okazji poruszania tematu znaczenia mieszkań przez złodziei, policjantka zwróciła uwagę na fakt znajomości swoich sąsiadów. Jej doświadczenie zawodowe wskazuje, że “czujny sąsiad, to jedno z najlepszych zabezpieczeń antywłamaniowych”.

Źródło: instagram.pl, wp.pl