Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Mieszkanie

Mieszkanie

Mieszkanie – zespół pomieszczeń mieszkalnych i pomocniczych mający odrębne wejście, wydzielony stałymi przegrodami budowlanymi, umożliwiający stały pobyt ludzi i prowadzenie samodzielnego gospodarstwa domowego.

skrzynka na listy portfel
05.07.2024 20:02 Płaciła 990 zł za mieszkanie. Kiedy zobaczyła nowe stawki, mogła tylko zapłakać

Jedna z mieszkanek Grudziądza właśnie przeżyła szok, wszystko ze względu na wzrost cen. Jak przyznaje, dotychczas za czynsz płaciła 990 zł, teraz jego koszt po raz kolejny poszybował w górę. Trudno aż uwierzyć, ile musi płacić za niewielkie mieszkanie. Seniora pokazała rachunek, który właśnie dostała.

bloki
05.07.2024 16:35 Polacy masowo je wykupują. Oferty znikają w mgnieniu oka, eksperci mówią wprost

Polacy przywykli już do faktu, że ceny nieruchomości wzrastają z miesiąca na miesiąc, zwłaszcza w przypadku nowego budownictwa. W ostatnim czasie osoby poszukujące mieszkań mogą spodziewać się sporej zmiany – koszty zakupu od dewelopera ustabilizowały się, a Polacy wykazują coraz większe zainteresowanie jednym z typów takich nieruchomości. Z czego wynika taka sytuacja?

bloki
17.06.2024 13:51 Polacy masowo je wykupują. Ofert przybywa każdego tygodnia

Potężna zmiana na rynku mieszkaniowym. Nieruchomości kupione od dewelopera niegdyś kojarzyły się wyłącznie z mało dostępnym luksusem. Mimo, że stanowiły one przywilej zarezerwowany dla nielicznych, teraz ta tendencja znacząco się odwróciła. Dlaczego Polacy coraz częściej decydują się na zakup mieszkań i domów z rynku pierwotnego?

balkon pieniądze
09.06.2024 09:42 Nawet 1500 zł mandatu, rośnie liczba donosów. Tego lepiej nie robić na balkonie

Niedługo oficjalnie ruszy sezon wakacyjny, a niektórzy już teraz próbują zaczerpnąć słońca nawet wtedy, gdy nie mają możliwości wyjścia poza swoje mieszkanie. Warto uważać, wystarczy jedna nieprzemyślana decyzja i możemy dostać mandat na 1,5 tys. zł. Niektórzy zapominają, że to nie to samo, co pozostawanie w czterech ścianach naszego domu.

szyld PKP nieruchomości
27.05.2024 21:27 PKP wyprzedaje nieruchomości. Ceny już od 85 tys. zł

Polskie Koleje Państwowe sprzedają swoje nieruchomości. Spółka posiada mieszkania, działki i domy na terenie całej Polski, których chętnie pozbywa się w ramach przetargu. Oferta jest naprawdę bogata i zawiera propozycje na każdą potrzebę oraz, co ważniejsze, każdą kieszeń. Co zatem można kupić od PKP? Uchylamy rąbka tajemnicy.

Marta Kaczyńska
26.05.2024 16:45 Marta Kaczyńska pokazała kuchnię. Taki widok to rzadkość

Marta Kaczyńska bardzo chroni swoje prywatne życie. Córka byłej pary prezydenckiej nie publikuje w sieci zdjęć i nagrań członków swojej rodziny i rzadko kiedy informuje o tym, jak spędza wolny czas. Kiedy jednak to robi, stara się zachować szczególną ostrożność, by nie zdradzić zbyt wielu szczegółów. Tym razem pokusiła się jednak o wyjątek i pokazała wnętrze swojej kuchni. Jak mieszka? To zdradziła za pośrednictwem Instagrama.

ksiądz ślub
21.04.2024 17:03 Można mieszkać z partnerem przed ślubem? Ksiądz powiedział wprost

Znany w mediach społecznościowych ksiądz zabrał głos na dość kontrowersyjny temat. Kapłan postanowił bowiem wyjaśnić, dlaczego wspólne mieszkanie przed ślubem nie jest, jego zdaniem, najlepszym pomysłem w przypadku katolika. Pod opublikowanym przez duchownego filmem niemal natychmiast pojawiły się sprzeczne komentarze. Wielu internautów wskazywało m.in., że doktryna Kościoła często rozmija się z rzeczywistością i realiami codziennego życia.

drzwi, mężczyzna
14.04.2024 20:18 Policjantka ostrzega Polaków. Tak złodzieje znaczą mieszkania

Policjantka zwróci uwagę na jeden ze sposobów, jaki wykorzystują złodzieje. Ludzie często nawet nie wiedzą, że ich mieszkania znalazły się na celowniku przestępców. Małgorzata Sokołowska poruszyła temat… ulotek. - U mnie ostatnio zdarza się to nagminnie - napisała policjantka prowadząca popularny profil na Instagramie.

pieniądze portfal
19.03.2024 11:13 Nawet 3297 zł dopłaty do wynajmu mieszkania. Kto może się o nią ubiegać?

Niewielu zdaje sobie sprawę z dofinansowania, które może wesprzeć domowy budżet w wydatkach na wynajem. O dodatkowe środki mogą ubiegać się osoby z niepełnosprawnościami, które nie mają własnego mieszkania w miejscowości, w której pracują lub poszukują pracy. Wysokość dofinansowania może być wyższa niż 3 tys. zł. Co trzeba zrobić, żeby je uzyskać?

Grzegorz Borys
12.03.2024 19:35 Zwrot ws. Grzegorza Borysa. Wdowa po żołnierzu dostała ultimatum

Żona Grzegorza Borysa postawiona została przed trudnym zadaniem. Sprawa dotyczy mieszkania w Gdyni, gdzie doszło do zbrodni na 6-letnim Olku. Z domu rodziny zniknęły wszystkie rzeczy.

balkon
10.03.2024 11:44 Nawet 500 zł mandatu. Tego nie wolno robić na balkonach

Mieszkanie w bloku nie pozostawia wielu możliwości obcowania z naturą. Nic więc dziwnego, że Polacy bardzo chętnie kupują lokale z balkonami, umożliwiającymi m.in. relaks pod chmurką. Nie każdy wie jednak, że ten nie może być całkowicie swobodny, a możliwość otrzymania kary za “balkonowe” przewinienia czyha na każdym kroku. Wysokie mandaty grożą nawet tym, którzy hodują kwiatki doniczkowe i suszą pranie.

dom jednorodzinny
20.02.2024 09:09 Od kwietnia ważne zmiany. To muszą wiedzieć właściciele mieszkań i domów

Już od kwietnia, wszyscy właściciele indywidualni, ale także deweloperzy, nie będą mogli sprzedać nieruchomości bez tego ważnego dokumentu. W życie wchodzi nowelizacja Ustawy Prawo budowlane. Co zmienia? Zdradzamy.

mężczyzna pokój
12.02.2024 13:53 Youtuber pokazał, ile płaci za mieszkanie. Kolosalna kwota za klitkę

Znany polski youtuber i influencer postanowił zabrać głos w sprawie rosnących kosztów życia w Gdańsku. Gracjan, znany z kanału “SzopDemaskuje”, podzielił się w widzami emocjonalnym filmem, na którym opowiedział o swojej frustracji względem sytuacji na rynku nieruchomości w naszym kraju. Widzowie byli zgodni. “To upokarzające” – komentowano.

pukanie do drzwi
04.02.2024 20:09 Urzędnicy będą pukać do domów Polaków. Każdemu wręczą ważne pismo

Od 8 lutego do 1 marca 2024 r. mieszkańców Wrocławia czeka niespodziewana wizyta. Wydział Podatków i Opłat Urzędu Miejskiego Wrocławia ma przeprowadzić doręczenie lokatorom decyzje o podwyżce podatku od nieruchomości. Co się stanie w sytuacji, gdy urzędnicy nie zastaną nikogo w domu?

andrzej duda prezydent
02.02.2024 17:55 Sąsiad Andrzeja Dudy przerwał milczenie. Niebywałe, co wyjawił o prezydencie

Według medialnych doniesień Andrzej Duda miał stracić zaufanie do swojej ochrony w związku z ostatnimi wydarzeniami w Pałacu Prezydenckim. Prezydent miał nawet kierować mocne słowa względem przedstawicieli Służby Ochrony Państwa. W sprawie głos zabrał sąsiad Dudy. Nie ma wątpliwości, co trzeba zrobić w sprawie ochrony prezydenta i tego, czy powinien on mieszkać wśród „postronnych osób”.

skrzynki na listy
27.01.2024 17:45 Do skrzynek tysięcy Polaków trafiły "pisma grozy". "Boję się, że to nie koniec"

Lokatorzy spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych załamują ręce, kiedy trafiają do nich pisma z nowymi czynszami. Podwyżki są diametralne – nawet do kilkunastu procent. Wśród zaniepokojonych mieszkańców przeważa przekonanie, że to dopiero początek. Od 1 lipca należy spodziewać się kolejnych podwyżek. 

akta
15.11.2023 08:53 Sąd umorzył jej dług, ale i tak musi zapłacić. W urzędzie usłyszała haniebne słowa

Skandaliczna historia z Łodzi. Pani Dorota od 30 lat zajmuje wraz z niepełnosprawnym synem jedno z mieszkań, o które teraz musi walczyć w sądzie. Wszystko przez to, że Zarząd Lokali Miejskich odmówił przedłużenia jej umowy najmu z powodu dawnych problemów z płaceniem czynszu, mimo iż zadłużenie zostało umorzone. W zamian kobiecie zaproponowano natomiast lokal socjalny o powierzchni 15 m kw. Najbardziej szokujące jest jednak to, co usłyszała w siedzibie ZLM.

alior bank
04.07.2023 13:35 Przed bankami już od wczoraj ustawiają się kolejki. Rusza program „Pierwsze Mieszkanie”

Od poniedziałku 3 lipca wszedł w życie program „Pierwsze Mieszkanie”. Przed bankami w całej Polsce już od wczoraj ustawiały się kolejki chętnych do skorzystania z oferty. Placówki potwierdzają zwiększone zainteresowanie.

Jarosław Kaczyński
17.05.2023 15:15 To koniec głośnego programu PiS. Prawdy nie dało się dłużej ukrywać. "Kompletna klapa"

Złośliwi powiedzieliby, że prędzej piekło zamarznie, niż PiS przyzna się do porażki, a jednak właśnie doczekaliśmy się szczerego wyznania polityka partii rządzącej. Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda przyznał w środę, że program Mieszkanie Plus “nie wypalił” i dlatego zostanie zamknięty. Wynajmujący mają wkrótce otrzymać korzystną ofertę wykupu swoich lokali. Opozycja tymczasem nie gryzie się w język, zamieszczając w sieci złośliwe komentarze.

blok mieszkalny
23.04.2023 14:45 Właściciele mieszkań będą mieli nowy obowiązek. Przepisy już niebawem wejdą w życie

Wielkimi krokami zbliża się piątek 28 kwietnia, czyli data, z którą w życie wejdą znowelizowane przepisy dotyczące sprzedaży lub wynajmu mieszkania albo budynku. W myśl nowych regulacji, mających zwiększyć skuteczność dotychczasowych norm, absolutnie konieczne stanie się sporządzanie i przekazywanie świadectw charakterystyki energetycznej. W innym wypadku czekają nas surowe konsekwencje. Sprawdź, co warto wiedzieć. 

None
12.04.2023 22:16 Większa szansa na pierwsze mieszkanie. Z dopłat skorzysta 200 tys. osób

Dziś (12.04) odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe. Zakłada on wprowadzenie "bezpiecznego kredytu" z dopłatą do rat oraz konta mieszkaniowego z dodatkową premią mieszkaniową z budżetu państwa.

None
02.04.2023 10:40 Zacznie się 28 kwietnia, kontrolerzy zapukają do drzwi Polaków. Poproszą o dokument

Pod koniec kwietnia w wejdzie w życie obowiązek posiadania świadectwa energetycznego. By uzyskać taki dokument, trzeba wykonać audyt energetyczny. Kontrolerzy będą sprawdzać czy mieszkańcy posiadają świadectwa.

None
08.03.2023 13:31 Fatalne wieści dla Polaków, idzie fala podwyżek. Eksperci alarmują, będzie jeszcze gorzej

W całym kraju mamy do czynienia z wysokimi podwyżkami czynszów. Większość Polaków odczuła wzrost opłat mieszkaniowych i najmu na poziomie około 18%, jednak, jak się okazuje, ten wzrost może się utrzymać. Dlaczego ceny rosną i co jest tego powodem?

None
28.02.2023 13:25 Donald Tusk złożył nową propozycję wyborczą. Mówił o dopłatach do najmu oraz kredycie 0%

Wybory parlamentarne już niedługo. PiS starając się zdobyć głosy młodszego elektoratu, wśród którego jest najmniej popularny, postanowił przyspieszyć wprowadzenie programu “Pierwsze Mieszkanie” już na lipiec tego roku. Platforma Obywatelska jednak nie próżnuje. Donald Tusk przedstawił ofertę swojej partii, która zdaje się o wiele bardziej atrakcyjna niż ta konkurencyjna.

Tadeusz Rydzyk, msza
07.02.2023 16:17 Trudno uwierzyć, w jakich warunkach mieszka Tadeusz Rydzyk. Nikt się nie spodziewał

Ojciec Tadeusz Rydzyk od wielu lat polaryzuje polskie społeczeństwo. Wśród wielu uznawany jest za dobrodusznego zakonnika, wspierającego wiele inicjatyw. Inni postrzegają duchownego jako biznesowego geniusza. Jego majątek od dawna cieszy się nieustannym zainteresowaniem wśród Polaków. W jakich warunkach w rzeczywistości żyje popularny kapłan?

pierwsze mieszkanie
07.02.2023 14:04 Młodzi wreszcie odetchną z ulgą? Rząd testuje nowe rozwiązania dotyczące zakupu pierwszego mieszkania

Pierwsze mieszkanie dla młodych zwolnione z dodatkowych opłat? Według eksperta nieruchomości, Tomasza Narkuna, to możliwe rozwiązanie, które planują rządzący. Zbliżają się wybory i może pojawić się więcej podobnych pomysłów, które pojawią się z korzyścią dla również młodszych wyborców.

Pierwsze mieszkanie
18.12.2022 18:42 Pierwsze Mieszkanie. Po klęsce projektu Mieszkanie Plus, rząd ogłasza kolejny program mieszkaniowy

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda przedstawił w piątek (16.12) nowy rządowy program mieszkaniowy "Pierwsze Mieszkanie", który ma pomóc Polakom w zakupie ich pierwszej nieruchomości. W tym obszarze PiS ma sporo do nadrobienia, biorąc pod uwagę, że ich flagowy program "Mieszkanie Plus" okazał się kompletnym niepowodzeniem. Jak przekazał Waldemar Buda, opracowaniu nowego programu mieszkaniowego przyświecała zasada, że "mieszkanie to prawo, a nie towar". Rządowy projekt skierowany jest dla osób do 45. roku życia, które chcą kupić swoją pierwszą nieruchomość, lub dla rodzin z dziećmi, które mieszkają w zbyt ciasnych mieszkaniach. Program składa się z dwóch rozwiązań - bezpiecznego kredytu 2 procent oraz konta mieszkaniowego.

Właściciele domów muszą być gotowi do wystawienia w najbliższym czasie świadectwa charakterystyki energetycznej.
16.09.2022 21:52 Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Właściciele domów będą mieli dodatkowy obowiązek

Sejm uchwalił nowelizację ustawy regulującej zapisy związane z efektywnością energetyczną budynków. Nakłada ona obowiązek wystawienia w najbliższej przyszłości świadectwa charakterystyki energetycznej. Nowe zapisy mają związek z dyrektywami wyznaczonymi przez UE.

  • 1
  • 2