Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > PKP wyprzedaje nieruchomości. Ceny już od 85 tys. zł
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 27.05.2024 21:27

PKP wyprzedaje nieruchomości. Ceny już od 85 tys. zł

szyld PKP nieruchomości
Fot. PKP

Polskie Koleje Państwowe sprzedają swoje nieruchomości. Spółka posiada mieszkania, działki i domy na terenie całej Polski, których chętnie pozbywa się w ramach przetargu. Oferta jest naprawdę bogata i zawiera propozycje na każdą potrzebę oraz, co ważniejsze, każdą kieszeń. Co zatem można kupić od PKP? Uchylamy rąbka tajemnicy.

PKP wyprzedaje swoje nieruchomości

Polskie Koleje Państwowe zazwyczaj kojarzą się nam z podróżami, okazuje się jednak, że spółka działa też na rynku nieruchomości. Nie dalej jak rok temu rzecznik PKP chwalił się nawet w rozmowie z Business Insiderem, że PKP jest “właścicielem jednego z największych zasobów nieruchomości w Polsce”. Wiele z nich można wynająć lub kupić po bardzo preferencyjnych cenach.

Najczęściej na sprzedaż przeznaczane są lokale będące tzw. pustostanami, których PKP na co dzień nie wykorzystuje. Katalog jest jednak bardzo bogaty, a znaleźć go można na stronie www.pkp.pl. Do transakcji dochodzi w formie przetargów, co dla dużej części potencjalnych nabywców może być wyjątkowo atrakcyjną opcją. Patrząc tylko na najnowsze oferty, w oczy rzucają się zarówno zadbane lokale mieszkalne, jak i takie do remontu. Chętni mają w czym wybierać.

Wjechał w tłum na przejściu dla pieszych. Teraz napłynęły tragiczne wieści

Bogata oferta mieszkań i domów od PKP

Na wspomnianej już stronie internetowej znajdziemy nie tylko zdjęcia oferowanych nieruchomości, ale także ich dokładny opis i specyfikację. Informacje uzyskać można ponadto kontaktując się z pracownikiem PKP, odpowiedzialnym za konkretną ofertę.

ZOBACZ: "13. emerytura" co miesiąc? Niektórzy seniorzy mają na to szansę

Portal Interia Biznes zauważa, że za mieszkanie o powierzchni 45 mkw. w Grucie w woj. kujawsko-pomorskim zapłacić trzeba jedynie 85 tys. zł, a warto dodać, że do lokalu należy też piwnica i pomieszczenie na poddaszu. Oczywiście, nieruchomość nadaje się do generalnego remontu, ale z pewnością znajdą się nią zainteresowani.

Im lepszy stan lokalu, tym wyższa cena

A ile trzeba zapłacić za mieszkanie w nieco lepszym stanie? Np. takie o powierzchni 85 mkw. w Ciechanowie na Mazowszu kosztuje 280 tys. zł. Co istotne, posiada jeszcze dwie piwnice i pomieszczenie na poddaszu.

PKP ma także i droższe propozycje, np. “nieruchomość gruntowa zabudowana pensjonatem” w Ustce. Budynek o powierzchni 234 mkw. stoi na 700-metrowej działce, a jego cena wywoławcza to 1,1 mln zł.

Składa się z trzech zespolonych ze sobą brył, z czego pierwsza bryła jest jednokondygnacyjna z dachem stanowiącym taras, druga bryła jest dwukondygnacyjna z dachem stanowiącym taras oraz trzecia główna, największa trzykondygnacyjna bryła budynku z dachem płaskim o konstrukcji monolitycznej betonowej wylewanej, pokrytym papą - podano w opisie ogłoszenia.  

Źródło: PKP, Interia