Goniec.pl
Piotr Molecki/East News

Piotr Molecki/East News

PiS chce odwołania Zbigniewa Ziobro? W Sejmie huczy od plotek

30 Listopada 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Wirtualna Polska donosi, że część posłów Prawa i Sprawiedliwości może zrezygnować z głosowania w obronie Zbigniewa Ziobro. - Niechęć do Ziobry i jego ludzi osiągnęła apogeum - mówią w rozmowie z portalem politycy PiS. Podczas ostatniego posiedzenia rządu doszło do ostrego spięcia pomiędzy Mateuszem Morawieckim a ministrem sprawiedliwości. Jak to się skończy?

PiS chce odwołania Zbigniewa Ziobro?

Na grudzień zaplanowano głosowanie nad złożonym przez opozycję wnioskiem o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobro. Opozycja, która chce odwołać ministra sprawiedliwości, potrzebuje aż 231 głosów. KO, PSL, Polska 2050 i Lewica prawdopodobnie mogą liczyć na wsparcie Pawła Kukiza. To jednak nie wystarczy.

kaczyński sejm

Popłoch w szeregach PiS. Zwołano pilne zebranie kierownictwa partii

CZYTAJ DALEJ

Dla przeciwników Zbigniewa Ziobry niezwykle cenne mogłoby okazać się wsparcie posłów Prawa i Sprawiedliwości lub polityków, którzy popierają obóz Jarosława Kaczyńskiego. Wirtualna Polska twierdzi, że taki scenariusz nie jest niemożliwy.

- Wedle informacji Wirtualnej Polski znaczna część klubu PiS taką właśnie decyzję chętnie by podjęła. Jak słyszymy od przedstawicieli formacji Jarosława Kaczyńskiego, niechęć do koalicjantów z Solidarnej Polski osiągnęła apogeum - czytamy w artykule Wirtualnej Polski.

Jest jednak poważny problem - "gdyby politycy PiS (nawet kilku) doprowadzili wraz z opozycją do odwołania Ziobry, to doszłoby do upadku rządu". - A na tym nikomu na rok przed wyborami nie zależy - przekonują rozmówcy portalu.

"Nawet, jeśli nie znosisz Ziobry, musisz zagłosować za jego utrzymaniem w rządzie"

Wirtualna Polska dowiedziała się, że od posłów PiS wymaga się solidarności - "nawet, jeśli nie znosisz Ziobry, musisz zagłosować za jego utrzymaniem w rządzie". Nie oznacza to jednak, że pomiędzy politykami PiS i Solidarnej Polski nie dojdzie do wojny psychologicznej.

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński usunie się w cień? PiS znalazł już sprytną wymówkę

CZYTAJ DALEJ

- Ci pierwsi są zdenerwowani na to, że Ziobro i jego ludzie co rusz oskarżają premiera Morawieckiego o wszelkie porażki rządu. Politycy PiS zarzucają Solidarnej Polsce fiasko reformy wymiaru sprawiedliwości i blokowanie unijnych pieniędzy - czytamy w WP. Ziobryści z kolei uważają, że "premier ramię w ramię z prezydentem zablokowali zmiany w sądownictwie, a jednocześnie szef rządu "skapitulował" przed Unią Europejską, nie doprowadzając do odblokowania dla Polski unijnych funduszy".

Rzecznik PiS Rafał Bochenek przekazał w środę, że "wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry najprawdopodobniej będzie rozpatrzony na kolejnym posiedzeniu Sejmu", podkreślając, że będzie obowiązywać partyjna dyscyplina. Pod jego słowami podpisał się również Piotr Müller.

Najnowszy sondaż o rządzie i inflacji to dla Mateusza Morawieckiego dotkliwy cios

Ekspertka wytknęła błędy Mateuszowi Morawieckiemu. Premier się nie popisał, zobacz zdjęcia

Mateusz Morawiecki postanowił iść z duchem czasu i stworzył newsletter. W najnowszym liście premiera można przeczytać między innymi, że "w całej Europie narasta bunt wobec politycznego marazmu i tego, że Europa odwraca się od własnych tradycji i bezmyślnie zmierza w kierunku nawet nie przepaści, ale jakiegoś bagna, w którym wszyscy potoniemy, robiąc miejsce dla innych cywilizacji". Poruszono również kwestię tradycyjnych wartości. Niestety, list szefa KPRM był naszpikowany błędami, co zrujnowało jego oficjalny charakter i naraziło szefa rządu na kpiny. Ekspertka ds. etykiety zwróciła uwagę na wszystkie uchybienia Mateusza Morawieckiego i jego współpracowników.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Lech Wałęsa wraca do polityki? Padła zaskakująca deklaracja

  • Joanna Scheuring-Wielgus usłyszała prokuratorskie zarzuty. Chodzi o głośną sprawę

  • Sześć godzin czekał na SOR-ze na pomoc. Nie doczekał się lekarskiej interwencji

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi:

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Zaginiony Bartosz, Zaginiony z Wrocławia, nie żyje, policja, sygnał, kogut policyjny

Wiadomości

24-letni Bartosz nie żyje. Spełnił się najczarniejszy scenariusz

Czytaj więcej >

Wiadomości

500 plus i 300 plus trafią do kieszeni seniorów? Jest jeden warunek

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policjanci wykryli u niego 1,5 promila alkoholu. Kierowca autobusu schwytany przez policjantów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policjant z Zawiercia, który zginął w wypadku był pijany. Zadziwiające wyniki badań

Czytaj więcej >
Iberion materiały własne

Wiadomości

Zaginiony Łukasz z Białegostoku nie żyje. Miał 31 lat

Czytaj więcej >

Wiadomości

Niesamowity wyczyn na drodze. 20-latek stracił prawo jazdy w mgnieniu oka

Czytaj więcej >