Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Papież Franciszek trafił do szpitala. Watykan wydał ważny komunikat
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 29.03.2023 17:13

Papież Franciszek trafił do szpitala. Watykan wydał ważny komunikat

Papież Franciszek
Papież Franciszek w podróży apostolskiej do Konga/ Rex Features/East News

W środę 29 marca Papież Franciszek trafił do rzymskiego szpitala Gemelli. Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni, w opublikowanym, krótkim komunikacie zdradza powody hospitalizacji Ojca Świętego. 

Papież Franciszek w szpitalu

W komunikacie wysłanym w środę po południu do dziennikarzy, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni poinformował o wizycie Papieża Franciszka w rzymskiej klinice. - Dziś po południu Ojciec Święty udał się do Gemelli na wcześniej zaplanowane badania kontrolne - czytamy. Nie są znane dokładne szczegóły co do czasu, który Głowa Kościoła Katolickiego spędzi w placówce medycznej.

Już wkrótce listonosze zapukają do drzwi milionów Polaków, niosą złe wieści. Wręczą ważne pismo

Usunięte 33 centymetry jelita grubego

Przypomnijmy, w 2021 roku Franciszek miał usunięte 33 centymetry jelita grubego powodu zapalenia, które spowodowało zwężenie okrężnicy. Dodał, że lekkie złamanie kości w kolanie spowodowane upadkiem zagoiło się bez operacji po laseroterapii i magnetoterapii. - Jutro mogę umrzeć, ale wszystko jest pod kontrolą. Jestem w dobrym zdrowiu - powiedział w niedawnej rozmowie z agencją Associated Press ze swoim typowym poczuciem humoru Papież.

Papież od ponad roku porusza sie na wózku

Franciszek od ponad roku porusza się na wózku inwalidzkim z powodu nadwyrężonych więzadeł w prawym kolanie, oraz dodatkowego małego pęknięcia w kolanie. Papież niedawno powiedział, że kontuzja się goi i ostatnio coraz częściej chodzi o lasce. Jak sam zaznaczał, sprzeciwiał się operacji kolana, ponieważ nie zareagował dobrze na znieczulenie ogólne podczas operacji jelit w 2021 roku.

Źródło: Vatican News