Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pilny komunikat policji. O 8:00 rozpocznie się ewakuacja, "zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi"
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 25.05.2023 21:19

Pilny komunikat policji. O 8:00 rozpocznie się ewakuacja, "zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi"

pilne
Iberion

Wrocławska policja wydała pilny komunikat. Chodzi o odkrycie niewybuchu z okresu II wojny światowej, którego dokonano w trakcie prac ziemnych przy pl. Staszica we Wrocławiu. W związku ze znaleziskiem, w centrum miasta będzie przeprowadzona ewakuacja mieszkańców kilku ulic. Służby mówią o "zagrożeniu dla zdrowia i życia ludzi".

Będzie ewakuacja ludzi w centrum Wrocławia

Wrocławska policja wydała pilny komunikat. - W związku z zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi, spowodowanym znalezionym przy pl. Staszica we Wrocławiu, niewybuchem z okresu II wojny światowej, informujemy, że 26 maja 2023 r. (piątek) od godziny 8:00 policjanci oraz inne służby będą prowadzić ewakuację - zakomunikowały służby.

 

Tina Turner nie żyje. Piosenkarka zmarła w wieku 83 lat

Lista ewakuowanych ulic

Wrocławska policja poinformowała, które ulice oraz obiekty zostaną ewakuowane w związku z groźnym znaleziskiem. - Ewakuacja dotyczy osób przebywających na terenie ulic: Reymonta od ul. Łowieckiej do Kleczkowskiej, ul. Kleczkowska od ul. Reymonta do ul. Dębowskiego, ul. Dębickiego do skrzyżowania z ul. Trzebnicką (bez ewakuacji bloków przy ul. Dębickiego), ul. Trzebnicka od skrzyżowania z ul. Dębickiego do Placu Powstańców Wielkopolskich - czytamy.

- Następnie Plac ks. Stanisław Staszic od Placu Powstańców Wielkopolskich do skrzyżowania z ul. Św. Wincentego, skręt w prawo na skrzyżowaniu z ul. Pomorską w Plac ks. Stanisława Staszica do ul. Biskupa Tomasza Pierwszego, do ul. Łowieckiej oraz ul. Reymonta. Przychodnia zdrowia ul. Łowiecka oraz budynek PGE Kogeneracja S. A. oraz budynek przy ul. Staszica 30A - dodają służby.

Policja podstawi autobusy dla ewakuowanych

Jak informuje policja, od godziny 8:00 do godz. 10:30 w rejonie dworca Wrocław Nadodrze będą stacjonować trzy autobusy przeznaczone dla osób ewakuowanych. Mieszkańcy Wrocławia w dalszej kolejności przewiezione zostaną w miejsce bezpieczne.

- Saperzy będą podejmować niewybuch od godz. 11:00. Czynności związane z ewakuacją rozpoczną się od godziny 8:00 - czytamy w ważnym komunikacie.

Policja apeluje o zachowanie spokoju oraz bezwzględne stosowanie się do poleceń i komunikatów służb.

Źródło: Policja