Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia w polskim szpitalu. Nie żyje ciężarna 33-latka, prokuratura w akcji
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 25.05.2023 18:46

Tragedia w polskim szpitalu. Nie żyje ciężarna 33-latka, prokuratura w akcji

szpital, pogotowie ratunkowe
Piotr Molecki/East News

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 maja w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Na oddziale patologii ciąży zmarła 33-letnia kobieta, która była w 5 miesiącu ciąży. Dyrekcja szpitala wydała oświadczenie. Sprawę będzie wyjaśniać prokuratura. 

Nie żyje 33-letnia ciężarna kobieta

Nie żyje 33-letnia kobieta, pacjentka Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu. 33-latka przebywała na oddziale patologii ciąży, była w piątym miesiącu. Całą sprawą zajmuje się już policja. Dyrekcja szpitala wydała specjalne oświadczenie, w którym jasno daje do zrozumienia, że wyraża chęć ścisłej współpracy z policją, celem wyjaśnienia okoliczności śmierci kobiety.

W czwartek do komendy w Nowym Targu miało wpłynąć zawiadomienie o możliwości „narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia przez personel szpitala”.

Tina Turner nie żyje. Piosenkarka zmarła w wieku 83 lat

Nie żyje ciężarna 33-latka. Szpital wydaje oświadczenie

Nie żyje 33-letnia kobieta, która przebywała na oddziale patologii ciąży w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II. Przyczyny i okoliczności tej tragedii wyjaśniać będzie prokuratura i policja. Szpital wydaje oświadczenie w tej sprawie i jak zapewnia, jest otwarty na współpracę z policją.

– Dyrekcja Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu składa wyrazy współczucia rodzinie i bliskim ciężarnej pacjentki, która zmarła w nocy z 23 na 24 maja 2023 r. To ogromna tragedia. Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu jest otwarty na współpracę z wszelkimi organami, których celem jest wyjaśnienie okoliczności nagłego zgonu pacjentki - przekazał szpital w oświadczeniu.

Dyrekcja Szpitala nie chce komentować sprawy

Jak czytamy w dalszej części oświadczenia dyrekcji szpitala, ta na bieżąco udziela policji i prokuraturze niezbędnych informacji, jednak nie chce komentować całej sprawy ze względu na „spokój i dobro” rodziny zmarłej pacjentki.

- Na bieżąco udzielane są wszelkie informacje i wyjaśnienia. Mając na względzie dobro i spokój rodziny zmarłej, Dyrekcja Szpitala nie będzie komentowała tej niezwykle trudnej i bolesnej sprawy - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu.