Goniec.pl > Wiadomości > Zderzenie ciężarówki z busem. 20 osób poszkodowanych, w tym dzieci w stanie ciężkim
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 13.09.2023 19:09

Zderzenie ciężarówki z busem. 20 osób poszkodowanych, w tym dzieci w stanie ciężkim

wypadek
KM PSP Konin (zdj. ilustracyjne)

20 osób zostało poszkodowanych po zderzeniu busa z samochodem ciężarowym w miejscowości Konotop (woj. zachodniopomorskie). Według wstępnych informacji dwoje dzieci oraz dwie osoby dorosłe są ciężko ranne.

Niebezpieczny wypadek pod Drawskiem

Do zdarzenia doszło w miejscowości Konotop w powiecie drawskim ok. godz. 16.30. Bus zderzył się z samochodem ciężarowym. Cztery osoby, w tym dwoje dzieci jest ciężko rannych - informują służby. Według wstępnych informacji stan pozostałych osób, które uczestniczyły w wypadku, określany jest jako dobry.

Młodsza aspirat Karolina Żych, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim potwierdziła, że doszło do zderzenia autobusu z samochodem ciężarowym. Na miejscu trwają działania służb.

Zespół Perfect w żałobie. Muzycy przekazali smutną wiadomość

Dramatyczny wypadek w miejscowości Konotop

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 175 między Drawskiem Pomorskim a Kaliszem Pomorskim. Na miejscu pracuje 10 zastępów straży pożarnej, policja i cztery karetki pogotowia ratunkowego. Wezwano również dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Droga między Drawskiem Pomorskim a Kaliszem Pomorskim jest zablokowana w obu kierunkach. Na miejscu trwa akcja ratownicza.

Cztery osoby ciężko ranne, w tym dzieci

Jak poinformował oficer dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa, w wyniku zdarzenia łącznie poszkodowanych zostało 20 osób. Dwie osoby dorosłe a oraz dwoje dzieci jest w stanie ciężkim. Do wypadku doszło przy wjeździe do internatu wojskowego. 

Jak informuje Interia, busem podróżowali uczniowie w wieku 14-17 lat. Jako pierwsi pomocy poszkodowanym udzielali żołnierze z pobliskiej bazy wojskowej.

 

Źródło: Interia/TVN24