Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Pieniądze od państwa czekają, za kilka dni mija termin składania wniosków. Komu należy się 300 zł?
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 25.11.2023 09:52

Pieniądze od państwa czekają, za kilka dni mija termin składania wniosków. Komu należy się 300 zł?

pieniądze
goniec.pl

Zostało już tylko kilka dni na złożenie wniosku, inaczej pieniądze przepadną. Świadczenie nie jest jednak przeznaczone dla wszystkich. Kto może dostać od państwa zupełnie za darmo 300 zł? Zasady są proste, ale trzeba dopilnować terminu.

300 zł od państwa dla konkretnych osób, niedługo mija termin składania wniosków

Pieniądze tylko czekają na to, aż się po nie zgłosisz. Niemniej Zakład Ubezpieczeń Społecznych i przepisy jasno ustanowiły terminy, jakich trzeba się trzymać. Na złożenie właściwych dokumentów zostało już tylko kilka dni.

Państwo rozda ci 300 zł na dziecko w ramach programu Dobry Start. Niemniej ubieganie się o środki nie jest bezterminowe. Czas zbierania wniosków o wypłatę pieniędzy mija 30 listopada. Wyjaśniamy, co trzeba zrobić.

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

Termin ubiegania się o pieniądze mija za kilka dni

Pieniądze w ramach programu Dobry Start mają być wsparciem dla rodziców wychowujących uczące się dzieci. Co ważne, świadczenie to jest wypłacane bez względu na dochód rodziny. - Świadczenie z programu Dobry Start jest zwolnione z opodatkowania. Nie podlega też egzekucji, więc komornik nie może zająć tych środków - dodaje w specjalnym komunikacie ZUS.

ZOBACZ: Emeryci niespodziewanie dostaną dodatkowe pieniądze. Nawet kilkaset złotych

Wniosek o wypłatę pieniędzy należy złożyć do 30 listopada. Termin jest tutaj kluczowy, przewidziano tylko jeden wyjątek. - Po 30 listopada będziesz mógł złożyć wniosek o świadczenie z programu Dobry Start - za pośrednictwem portalu PUE ZUS - tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada - wyjaśnia ZUS. Kto może ubiegać się o 300 złotych od państwa?

Wniosek złożysz tylko poprzez internet, innej opcji nie ma

Pieniądze w ramach programu Dobry Start należą się rodzicom i opiekunom uczniów do 20. roku życia. Świadczenie przysługuje do 24. roku życia w przypadku, gdy uczeń posiada orzeczenie o niepełnosprawności.

ZOBACZ: 13. i 14. emerytura znikną z kalendarza wypłat ZUS. “To jakieś prowizorki”

Do dokumentu należy dołączyć nie tylko najważniejsze dane osobowe, ale również numer konta bankowego, gdzie ZUS ma przelać pieniądze. Poza tym konieczne jest wskazanie numeru telefonu oraz adresu e-mail. Co ważne, wniosek o świadczenie w ramach Dobrego Startu złożysz tylko i wyłączenie elektronicznie. Można to zrobić poprzez aplikację mZUS, portal Emp@tia, (PUE) ZUS oraz w wybranej bankowości elektronicznej. Pieniądze trafią na konto uprawniony do 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Tagi: pieniądze ZUS