Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Komunikat Pepco do klientów, chodzi o jeden produkt. "Ryzyko utraty wzroku"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 24.11.2023 19:58

Komunikat Pepco do klientów, chodzi o jeden produkt. "Ryzyko utraty wzroku"

pepco
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Sieć sklepów Pepco wydała pilny komunikat do klientów. Chodzi o jeden z produktów, który nie spełnia wymogów i norm bezpieczeństwa. Producent przestrzega – istnieje ryzyko nawet utraty wzroku. Na niebezpieczeństwo narażeni są szczególnie najmłodsi.

Pepco wydało pilny komunikat. Chodzi o ten produkt

Pepco ostrzega wszystkich klientów przed produktem, który nie spełnia norm bezpieczeństwa. Mowa tu o jednej z zabawek, dostępnej na sklepowych półkach. Na ryzyko związane z jej użytkowaniem narażeni są głównie najmłodsi.

Produkt nie spełnia wymagań rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 października 2016 roku w sprawie wymagań dla zabawek. Pepco wydało oficjalny komunikat w tej sprawie.

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

Pepco przestrzega przed tą zabawką

Pepco przestrzega przed zabawką, którą jest pistolet na piankowe pociski z przyssawkami. Kod produktu to (Item no.): 288457, kod EAN – 2200128845769.

Według informacji Pepco mechanizm produktu "jest w stanie wprowadzić w ruch pocisk prowizoryczny w sposób określony jako niebezpieczny". Istnieje więc duże ryzyko utraty zdrowia.

Pepco wydało pilny komunikat do klientów

Pepco oficjalnie poinformowało o wadliwym produkcie i wydało komunikat. Warto sprawdzić, czy nasze dziecko nie posiada wspomnianej zabawki. Może być bardzo niebezpieczna.

"PEPCO Poland Sp. z o.o. siedzibą w Poznaniu informuje, że zabawka Pistolet na piankowe pociski z przyssawkami Item no. 288457, kod EAN: 2200128845769, nie spełnia wymagań rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 października 2016r w sprawie wymagań dla zabawek z uwagi na to, że mechanizm uwalniający zabawkę jest w stanie wprowadzić w ruch pocisk prowizoryczny w sposób określony jako niebezpieczny, co stwarza ryzyko stłuczenia, otarcia, obrzęku ciała lub urazu oka fizycznych przez użytkownika, lub osoby trzecie co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do utraty wzroku" - przekazano w oficjalnym komunikacie.

fd.png
 Pistolet na piankowe pociski z przyssawkami (fot. pepco.pl)