Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Paweł Fajdek wskazał trzech najlepszych sportowców w Polsce. Zaskoczył typami
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 08.01.2023 22:51

Paweł Fajdek wskazał trzech najlepszych sportowców w Polsce. Zaskoczył typami

pawel-fajdek
Wu Xiaoling/Xinhua News/East News

Paweł Fajdek nie krył rozczarowania z zajęcia 9. miejsca w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Roku. Jego krytyka odbiła się echem w świecie sportu. Lekkoatleta wskazał w rozmowie z portalem sport.pl swoje podium. Choć zgadza się z decyzją odnośnie do wygranej Igi Świątek, na drugim miejscu widziałby siebie.

Nieprzyjemna niespodzianka dla Pawła Fajdka

Paweł Fajdek jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów. To pięciokrotny mistrz świata w rzucie młotem (zwycięstwa wywalczone pod rząd, w tym na zeszłorocznych zawodach), w tym najmłodszy mistrz świata w historii (2013), mistrz Europy (2016), brązowy medalista olimpijski (2021), a także rekordzista Polski.

Może ja przestanę wygrywać, bo im więcej mam tytułów, tym niżej spadam w tym plebiscycie. Bawcie się dobrze, na pewno lepiej niż ja - powiedział, odbierając nagrodę za 9. miejsce w 88. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Roku. Oburzenia nie krył m.in. słynny polski koszykarz Marcin Gortat, który napisał na Twitterze, że "to są jakieś jaja".

Fajdek wskazał swoje podium plebiscytu

Paweł Fajdek podzielił się też swoimi typami odnośnie do podium plebiscytu. Zgodził się z decydentami, że pierwsze miejsce należy się Idze Świątek. - Iga była bezkonkurencyjna. Tenis to sport globalny, niesamowicie się go ogląda, a takie sukcesy, w tak młodym wieku, to coś fenomenalnego. Chapeau bas, wielki szacunek. Takie historie rzadko się zdarzają. Na drugim miejscu chciałbym widzieć siebie. Jestem pięciokrotnym mistrzem świata i czegoś takiego w Polsce nie było. Na świecie jest tylko jeden człowiek, który miał tego więcej: Serhij Bubka. Na trzecim miejscu widziałbym Dawida Kubackiego, bo wywalczył medal olimpijski - powiedział w rozmowie z portalem sport.pl.

Jest to podium zupełnie przeorganizowane na tle tego, które zostało ogłoszone podczas gali. Pierwsze trzy miejsca zajęli bowiem Iga Świątek, Bartosz Zmarzlik i Robert Lewandowski. Wspomniany przez Fajdka Dawid Kubacki znalazł się na piątym miejscu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: sport.pl