Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Papież Franciszek z poważnymi problemami zdrowotnymi. Głowa kościoła spędzi najbliższe dni w szpitalu
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 29.03.2023 21:31

Papież Franciszek z poważnymi problemami zdrowotnymi. Głowa kościoła spędzi najbliższe dni w szpitalu

Papież Franciszek
VINCENZO PINTO/AFP/East News

Papież Franciszek na dłużej pozostanie w rzymskim szpitalu. Po początkowych doniesieniach o zaplanowanej wizycie głowy Kościoła Katolickiego, światło dzienne ujrzały informacje o poważnych dolegliwościach Franciszka i jego pilnej hospitalizacji. Niektóre media podają, że hierarcha miał zawał, jednak komunikat Watykanu zdaje się to wykluczać.

Papież Franciszek na kilka dni w szpitalu

Papież Franciszek przebywa w szpitalu Gemelli w Rzymie. Początkowo oświadczenie Watykanu wskazywało, że wizyta papieża została zaplanowana, uciszając wszelkie spekulacje na temat stanu jego zdrowia. wieczorem w środę światło dzienne ujrzał jednak niepokojący komunikat co do zdrowia papieża. 

- W minionych dniach Papież Franciszek skarżył się na pewne trudności z oddychaniem i dziś po południu udał się do Kliniki A. Gemelli na badania lekarskie. Ich wynik wykazał infekcję układu oddechowego (z wyłączeniem infekcji Covid 19), która będzie wymagała kilku dni odpowiedniego leczenia szpitalnego. Papież Franciszek jest wzruszony licznymi otrzymanymi wiadomościami i wyraża wdzięczność za bliskość i modlitwy - czytamy w komunikacie watykańskiego biura prasowego.

Już wkrótce listonosze zapukają do drzwi milionów Polaków, niosą złe wieści. Wręczą ważne pismo

Dwa komunikaty Stolicy Apostolskiej ws. zdrowia papieża

Komunikat był drugim wydanym tego dnia co do stanu zdrowia kościelnego hierarchy. Wczesnym popołudniem Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej wydało oświadczenie, że papież udał się do kliniki Gemelli w Rzymie w celu odbycia planowanych badań klinicznych. Włoskie media zakwestionowały jednak te doniesienia, mówiąc, że wywiad telewizyjny z papieżem zaplanowany na środowe popołudnie został odwołany w ostatniej chwili, co wskazywałoby na niespodziewane problemy ze zdrowiem. 

Kłopoty ze zdrowiem głowy Kościoła Katolickiego

Przypomnijmy, w 2021 roku Franciszek miał usunięte 33 centymetry jelita grubego powodu zapalenia, które spowodowało zwężenie okrężnicy. Dodał, że lekkie złamanie kości w kolanie spowodowane upadkiem zagoiło się bez operacji po laseroterapii i magnetoterapii. - Jutro mogę umrzeć, ale wszystko jest pod kontrolą. Jestem w dobrym zdrowiu - powiedział w niedawnej rozmowie z agencją Associated Press ze swoim typowym poczuciem humoru Papież.