Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pani Chmurka była gwiazdą TVP. Smutny widok na grobie Elżbiety Sommer
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 16.03.2024 20:48

Pani Chmurka była gwiazdą TVP. Smutny widok na grobie Elżbiety Sommer

cmentarz elżbieta sommer
Fot. Iberion, Intagram/@badzmyrazem.tvp

Minęły zaledwie trzy miesiące po śmierci Elżbiety Sommer, a jej bliscy mogli doznać właśnie kolejnego ciosu. Legendarna Pani Chmurka, czyli wieloletnia prezenterka pogody w TVP, zmarła 7 grudnia ubiegłego roku. Widok przy grobie prawdziwej gwiazdy Telewizji Polskiej budzi złość i przygnębienie.

Nie żyje Elżbieta Sommer

Wieloletnia prezenterka pogody w Telewizji Polskiej zmarła 7 grudnia 2023 roku. Miała 87 lat. Informację o jej odejściu przekazał zięć, Jerzy Kozak, za pomocą mediów społecznościowych. Pani Chmurka przez 47 lat pracowała w TVP, po czym odeszła na emeryturę w 2004 roku. Była pierwszą tak znaną i lubianą prezenterką pogody. Widzowie wielokrotnie chwalili ją za klasę i profesjonalizm.

Podstaw meteorologii uczył mnie meteorolog, który pracował od początku i z Chmurką, i z Wicherkiem. Uczył mnie czytać mapy synoptyczne, podstaw fizyki. Sommer wiedziała to wszystko, ona miała o tym pojęcie i naprawdę wiedziała, o czym mówi. To była stara dobra szkoła. Bardzo miło ją wspominam, to była profesjonalistka, wykształcona meteorologicznie – wspominał w rozmowie z „Faktem” Jarosław Kret.

Weszła na tory z dzieckiem na rękach. Zginęli na miejscu

Pogrzeb Elżbiety Sommer

Wielbicielom Pani Chmurki niezwykle zależało na tym, aby zjawić się na jej ostatnim pożegnaniu. Na pogrzebie Elżbiety Sommer pojawiło się wiele ludzi, którzy mimo, iż nie znali jej prywatnie, ogromnie ją cenili. Odbył się 19 grudnia w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie. Po mszy świętej urna z prochami pogodynki spoczęła na Starych Powązkach. Dziennikarze zjawili się przy grobie Elżbiety Sommer zaledwie trzy miesiące po jej pogrzebie i zobaczyli coś szokującego.

ZOBACZ TAKŻE: Trudno uwierzyć, jak wygląda grób matki Kaczyńskiego. Syn nie pochował jej z mężem

Ktoś zostawił stertę śmieci koło grobu Elżbiety Sommer

Ten widok oburza i smuci jednocześnie. Reporterzy portalu shownews.pl zobaczyli, że nie wszyscy potrafią godnie uszanować zmarłych. Kiedy zjawili w miejscu pochówku Elżbiety Sommer, tuż nieopodal zobaczyli stertę śmieci. Widać, że bliscy niezwykle dbają o jej grób. Taki widok mógł być dla nich przykrym doświadczeniem. Nie wiadomo, kto postanowił wyrzucić śmieci w takim miejscu, jednak należy mieć nadzieję, że szybko stamtąd znikną.

Źródło: SE.pl, shownews.pl