Goniec.pl
Donald Tusk jednym zdaniem ripostuje wywiad Mateusza Morawieckiego o jego winie za drożyznę w Polsce

(zdj. ilustracyjne) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Ostra reakcja Donalda Tuska na wywiad premiera. Odpowiedział jednym zdaniem

8 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Mateusz Morawiecki niedawno udzielił wywiadu portalowi Interia. Premier obwinił w nim lidera Platformy Obywatelskiej o to, że wysokie ceny prądu i gazu są jego winą. Na szereg oskarżeń Donald Tusk odpowiedział jednym - wyjątkowo celnym - zdaniem.

Szef rządu Prawa i Sprawiedliwości udzielił wywiadu portalowi Interia. Mateusz Morawiecki wprost uderzył w Donalda Tuska. Lider Platformy Obywatelskiej i Europejskiej Partii Ludowej został oskarżony o doprowadzenie do drożyzny w Polsce.

Poseł PiS stwierdził, że rząd będzie walczył z inflacją poprzez odgórne regulowanie cen chleba, mąki i cukru

Poseł PiS przedstawił pomysł na walkę z inflacją. To wstęp do powrotu kartek z PRL?

CZYTAJ DALEJ

- Wysokie ceny gazu i prądu są w dużej mierze konsekwencją polityki Europejskiej Partii Ludowej. A kto jest jej szefem? Donald Tusk - czytamy w piątkowym wywiadzie Mateusza Morawieckiego.

Mateusz Morawiecki oskarżył Donalda Tuska o drożyznę

W obszernym wywiadzie szef polskiego rządu nie szczędził krytyki Donaldowi Tuskowi. Mateusz Morawiecki wprost obwinił, że to z powodu byłego szefa Rady Europejskiej Polacy płacą w sklepach więcej.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

O drastycznym skoku cen w ostatnich latach świadczy tzw. koszyk Andrzeja Dudy. Redakcja goniec.pl odwzorowała zakupy prezydenta i wniosek nie był korzystny dla rządów PiS (więcej na ten temat przeczytasz >pod tym linkiem<).

W opinii Mateusza Morawieckiego to nikt inny, a właśnie Donald Tusk, który dopiero niedawno wrócił do rodzimej polityki odpowiedzialny jest za podwyżki. Dodatkowo to właśnie lider PO powinien rozwiązać ten problem.

- Warto by wreszcie pan Tusk coś w tej sprawie zrobił. Ma polityczne narzędzia, by skłonić swoich europejskich kolegów do realnych działań - do reformy systemu ETS, do blokady Nord Stream 2, ale widocznie nie chce z nich skorzystać, kierując się logiką "im gorzej dla Polski, tym lepiej dla opozycji" - krytycznie stwierdził szef rządu. Donald Tusk nie pozostał głuchy na te oskarżenia.

Donald Tusk reaguje na słowa premiera

Chociaż w ostatnim czasie były premier skupia się na zdrowiu wnuczki oraz zapewnianiu wsparcia córce Katarzynie, to znalazł chwilę, by odpowiedzieć na słowa Mateusza Morawieckiego.

Na Twitterze Donalda Tuska pojawiła się riposta na słowa premiera. Mateusz Morawiecki wspomniał w wywiadzie lidera PO aż sześć razy. W odpowiedzi dostał tylko i wyłącznie jedno zdanie.

- Mateuszu, kończyć też trzeba umieć - napisał w odniesieniu do obszernego wywiadu szefa rządu w piątek wieczorem Donald Tusk.

Problemy PiS coraz większe

W komentarzach po wywiadzie premiera dla Interii oraz jednoznacznej odpowiedzi Donalda Tuska pojawiły się wpisy internautów, którzy z rozbawieniem prosili, by lider PO wreszcie przestał rządzić i oddał władzę w ręce PiS.

PiS ma sporo problemów, z którymi musi sobie poradzić. W piątek GUS opublikował kolejne dane na temat inflacji, a ta ponownie wzrosła (więcej na ten temat przeczytasz >pod tym linkiem<). Jeden z posłów PiS podzielił się pomysłem na walkę z inflacją, którą miałoby być wprowadzenie regulowanych odgórnie cen mąki, cukru i chleba.

Nieoficjalne wiadomości RMF FM wskazują, że wewnątrz PiS również trwają bitwy. Bunt w partii Jarosława Kaczyńskiego ma mieć na celu pozbawienie Mateusza Morawieckiego funkcji premiera.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, interia.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Iberion

Wiadomości

Rosyjskie myśliwce naruszyły przestrzeń powietrzną Polski. Poderwano do lotu myśliwce

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Wiemy jakie osoby mogą zapomnieć o dopłatach do prądu. Ich wnioski zostaną odrzucone

Czytaj więcej >
Jacek Sasin

Wiadomości

Potężna awantura o węgiel w Sejmie. Posłanka Lewicy nie zostawiła na Jacku Sasinie suchej nitki

Czytaj więcej >
Marek Suski

Wiadomości

Marek Suski doprowadził dziennikarza do kresu wytrzymałości. Wywiad został przerwany

Czytaj więcej >
zakupy

Wiadomości

Minister rolnictwa potwierdził najgorsze. To nie koniec wzrostu cen żywności

Czytaj więcej >
Zielona Góra: Dramat w oddziale ZUS. Lekarz orzecznik zmarł przy własnym biurku

Wiadomości

Zielona Góra: Dramat w oddziale ZUS. Lekarz orzecznik zmarł przy własnym biurku

Czytaj więcej >