Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Reuters: Aleksiej Nawalny nie żyje. Zmarł w kolonii karnej
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 16.02.2024 12:37

Reuters: Aleksiej Nawalny nie żyje. Zmarł w kolonii karnej

Aleksiej Nawalny
ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

Nie żyje Aleksiej Nawalny. Rosyjska służba więzienna cytowana przez agencję Reutera poinformowała o śmierci rosyjskiego opozycjonisty. Nawalny miał 47 lat.

 

Nie żyje Aleksiej Nawalny

Departament Federalnej Służby Więziennej Rosji poinformował, że Aleksiej Nawalny zmarł w kolonii karnej nr 3 w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym.

16 lutego br. w kolonii poprawczej nr 3 skazany Nawalny A.A. po spacerze źle się poczuł, niemal natychmiast stracił przytomność. Od razu przybyli pracownicy medyczni zakładu i wezwano zespół ratownictwa medycznego - napisano w komunikacie rosyjskiej służby więziennej.

Uczestnik wojny w Iraku: politycy są skupieni na wojnie polsko-polskiej, a nie na zagrożeniu z zewnątrz

Aleksiej Nawalny nie żyje

Jak czytamy w komunikacie cytowanym przez serwis RIA Nowosti, "przeprowadzono wszelkie niezbędne czynności reanimacyjne, ale nie przyniosły one pozytywnego rezultatu". Lekarze potwierdzili śmierć Nawalnego.

 Trwa ustalanie przyczyn śmierci - czytamy w komunikacie.

Aleksiej Nawalny od ponad trzech lat przebywał w kolonii karnej w okręgu Jamalsko-Nienieckim. Opozycjonista miał 47 lat.

Zmarł Aleksiej Nawalny

Aleksiej Nawalny organizował w Rosji demonstracje antyrządowe, sprzeciwiał się korupcji i działaniom Władimira Putina, za co został w styczniu 2021 roku aresztowany na lotnisku w Moskwie, tuż po powrocie z Niemiec, gdzie leczył się po próbie otrucia. Rosyjski opozycjonista przebywał w kolonii karnej w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym na północy Rosji.