Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Danuta Holecka może świętować. TV Republika z rekordowym wynikiem
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 15.02.2024 16:04

Danuta Holecka może świętować. TV Republika z rekordowym wynikiem

Danuta Holecka "Dzisiaj'
"Dzisiaj" TV Republika wyd. z dn. 10.02.24 dostępne pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=93kQajpcFzg

TV Republika depcze po piętach konkurencji. Medium, które stało się bezpieczną przystanią dla byłych gwiazd Telewizji Polskiej, odnotowuje doskonałe wyniki oglądalności, a jego prawdziwym hitem jest serwis informacyjny “Dzisiaj”. Jak wynika z najnowszych danych, program może się pochwalić naprawdę imponującym wzrostem udziału w rynku, o jakim inne stacje mogą tylko pomarzyć. Liczby nie kłamią. Danuta Holecka może skakać z radości.

Znamy wyniki oglądalności Telewizji Republika

Tuż po tym, jak zwierzchnictwo nad TVP przejęły osoby namaszczone do tej roli przez nowego ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza, dawne gwiazdy Telewizji Polskiej znalazły schronienie w medium Tomasza Sakiewicza - Telewizji Republika. Wraz z m.in. Danutą Holecką i Michałem Rachoniem transfer nastąpił także wśród telewidzów. Wierni fani dawnych “Wiadomości” czy “#Jedziemy” nie zamierzali windować oglądalności “19:30” oraz innym programom zrewolucjonizowanej TVP i zwyczajnie je zbojkotowali.

W efekcie, 20 grudnia ub.r., czyli w dniu, w którym sygnał TVP Info został wyłączony, TV Republika odnotowało gwałtowny wzrost publiczności, ale nie było jeszcze jasne, czy jest to tylko chwilowy trend, czy raczej nowa tendencja na dłużej. Od tamtej pory szeregi prawicowego kanału zasilili jeszcze inni dziennikarze związani do niedawna z publicznym radiem czy telewizją, a oferta programowa Republiki znacznie się poszerzyła. Czy razem z rozwojem stacji poszedł jednak także ewidentny sukces związany ze skokiem zainteresowania Polaków? Dane są jednoznaczne.

Seniorzy powinni uważać. Można stracić część emerytury, chodzi o limity

"Dzisiaj" podbiło serca telewidzów

Nielsen Audience Measurement podało najnowsze statystyki dotyczące sztandarowego programu informacyjnego Telewizji Republika, zatytułowanego 'Dzisiaj", z których jasno wynika, iż następca “Wiadomości” TVP ma powody do zadowolenia.

ZOBACZ: Klamka zapadła. Jest decyzja TVP w sprawie Przemysława Babiarza

Jak przekazano, serwis prowadzony m.in. przez wspomnianą Danutę Holecką, już pierwszego dnia zgromadził przed telewizorami aż 536 tys. osób. Później wynik prezentował się równie imponująco. Od swojego debiutu do 11 lutego 2024 r., “Dzisiaj” przyciągnęło średnio 511 tys. osób. To dało TV Republika 4,07 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 2,35 proc. w grupie 16-49 oraz 2,83 proc. w grupie 16-59. Tym samym, dotychczasowa pozycja konkurencji stała się mocno zagrożona.

Rekordowe rezultaty TV Republika. Konkurencja zzielenieje z zazdrości

Podane wyniki wydają się być jeszcze bardziej zadziwiające, biorąc pod uwagę fakt, że od 1 stycznia do 19 grudnia 2023 r. program “Dzisiaj” oglądało średnio zaledwie 14 tys. osób. Oznacza to, iż widownia serwisu w grupie 4+ wzrosła aż 37-krotnie, a rynkowy udział 30-krotnie. Najwięcej osób obejrzało wydanie z 11 stycznia br., kiedy to przed telewizorami zasiadło 911 tys. Polaków.

ZOBACZ: TVP ma problem z "19.30". "Wiadomości" radziły sobie lepiej

Wirtualne Media zauważają, że sukces odniósł również emitowany w stacji program publicystyczny “Gość Dzisiaj”, nadawany codziennie po głównym wydaniu serwisu o godzinie 19:30. Średnio rozmowy z gośćmi ze świata głównie polityki ogląda 561 tys . widzów. Prawdziwym hitem okazał się odcinek, w którym przeprowadzono wywiad z Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem z 24 stycznia.

Źródło: Wirtualne Media