Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Nowa komunijna moda podbija Polskę. Koperty odchodzą w niepamięć
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 17.04.2024 22:35

Nowa komunijna moda podbija Polskę. Koperty odchodzą w niepamięć

komunia
Fot. Pixabay.com/bayern-reporter_com

Nadchodzi sezon komunijny. Mimo, iż dla najmłodszych okres ten przyniesie wyłącznie miłe wspomnienia, to dla wielu ich bliskich wiąże się on z niemałym problemem – co podarować dziecku? Przyjęło się, że wyjściem z tej sytuacji jest koperta z odpowiednią sumą pieniędzy. Jak się okazuje, nadchodzi nowa moda, która wypiera ten zwyczaj.

Komunia 2024. Co dać dziecku na prezent?

Już niedługo przed kościołami w całej Polsce zjawią się uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej w charakterystycznych, białych ubraniach. Pierwsza Komunia Święta jest wyjątkowym wydarzeniem dla dzieci z rodzin katolickich, które od tego momentu będą mogły w pełni uczestniczyć w mszy dzięki przyjmowaniu eucharystii.

Wszystko wskazuje na to, że współczesne uroczystości przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej będą jeszcze bardziej odbiegać od tego, do czego przyzwyczajone były poprzednie pokolenia. Dzieje się tak głównie za sprawą ”komunijnych trendów”, które co roku przybierają coraz to bardziej zaskakujące formy, chociażby w przypadku prezentów – wielu chrzestnych na kilka miesięcy przed głowi się, co sprawić dziecku na tę wyjątkową okazję.

Taką wypłatę możesz dostać raz w życiu. Jest jeden warunek

Nowy komunijny trend?

Sporą popularnością bez wątpienia wciąż cieszą się upominki takie jak łańcuszki, pamiątkowe albumy bądź sprzęt elektroniczny. Ratunkiem dla zakłopotanych gości jest często koperta, w której umieszczana jest odpowiednia kwota dla dziecka. Wciąż jednak pozostaje pytanie, jaka ilość pieniędzy będzie ”w porządku”. Jak się okazuje, w tym roku koperta również zyskała miano przestarzałej formy prezentu. Rodzice i chrzestni decydują się na pewną alternatywę, która pozwoli dziecku na oszczędzenie.

ZOBACZ TAKŻE: Prezenty na komunię ze sklepu o. Rydzyka. Ceny robią wrażenie

Ten sposób zastąpił komunijną kopertę

Tegorocznym trendem komunijnym ma stać się nic innego, jak zakładanie najmłodszym kont oszczędnościowych. Zaproszeni goście mogą wpłacać na wskazany rachunek środki, które dziecko będzie stopniowo zbierać. Niektórzy idą nawet o krok dalej, zakładając im subkonto, na które miałyby być systematycznie przelewane pieniądze. Mimo, iż taka metoda może spotkać się z nienajlepszą reakcją dziecka, które oczekiwało prezentu, w przyszłości takie rozwiązanie może mu się przysłużyć sporymi oszczędnościami.

 

Źródło: parenting.pl