Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Motoryzacja > NIeprawdopodobne zachowanie kobiety na przejściu dla pieszych. Kierowca miał anielską cierpliwość
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 29.04.2022 10:41

NIeprawdopodobne zachowanie kobiety na przejściu dla pieszych. Kierowca miał anielską cierpliwość

Prawdziwie polska rodzina przechodzi przez pasy
YouTube: DJ Ryju

Jakiś czas temu w serwisie YouTube pojawiło się nagranie, które mocno podzieliło internautów. Widać na nim trzyosobową rodzinę, która przechodzi przez jezdnię... a całe zajście miało nieoczekiwany finał.

Na nagraniu widzimy, że autor nagrania zatrzymał się przed pasami, aby przepuścić parę z dzieckiem. Gdy trzyosobowa rodzina przechodziła przez jezdnię, widać było, że coś się już kroi. Nim kierowca ruszył, kobieta już bacznie go obserwowała.

Auto ruszyło, kobieta puściła dziecko i zaczęła krzyczeć w stronę kierowcy. Trudno zrozumieć, co nią kierowało... zresztą zobaczcie sami.  Wielu kierowców jest niezadowolonych ze zmian dotyczących pierwszeństwa na pasach, choć rząd planuje nałożyć także dodatkowe obowiązki dla pieszych. W planach jest również zakaz korzystania z telefonów komórkowych w trakcie przechodzenia przez ulicę.

Nowe przepisy

Przypominamy, że w świetle nowych przepisów piesi mają pierwszeństwo już w momencie wchodzenia na przejście. Do tej pory takowe mieli tylko jeśli znajdowali już się na pasach. Zmiany nie spotkały się entuzjazmem ze strony kierowców, ale aktywiści już twierdzą, że przyniosła ona ogromną poprawę bezpieczeństwa na przejściach.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: radio.lublin.pl, gov.pl

Tagi: Motoryzacja