Goniec.pl
Rząd planuje zamknięcie sklepów i punktów usługowych?

Pexels.com/Anna Shvets

Nieoficjalne: Rząd rozważa twardy lockdown. Zamknięte sklepy, salony fryzjerskie i kosmetyczne

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Dziennikarze RMF FM ustalili, że rząd planuje zamknięcie sklepów, które nie oferują towarów pierwszej potrzeby. Ograniczenia, które mają zostać wprowadzone już w sobotę, zakładają także ograniczenie działalności salonów

Obecnie większość sklepów i punktów usługowych funkcjonuje w trybie zaostrzonego rygoru sanitarnego. Niestety, wszystko może zmienić się już w najbliższy weekend. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rząd chce jak najmocniej ograniczyć działalność wielu podmiotów.

Rząd planuje zamknięcie sklepów i punktów usługowych?

W czwartek 25 marca podczas konferencji prasowej minister zdrowia ogłosi obostrzenia, które będą obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie. Władze planują ograniczyć w ten sposób wyjazdy i liczne zgromadzenia w okresie Wielkanocy.

Dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda wskazał, że możliwe jest zamknięcie sklepów budowlanych oraz oferujących urządzenia RTV AGD. Reporter prognozuje również dodatkowe ograniczenie w handlu, które miałoby polegać na wprowadzeniu nowych limitów, które jeszcze bardziej zmniejszą liczbę klientów przebywających w sklepach w tym samym czasie.

Prawdopodobne jest również zawieszenie funkcjonowania branży usługowej. Od soboty 27 marca wszystkie salony kosmetyczne oraz fryzjerskie mogą zostać zamknięte. To kolejna fatalna wiadomość dla małych przedsiębiorców.

Eksperci wciąż są sceptyczni w kwestii wprowadzenia ewentualnego zakazu przemieszczania się. Dziennikarz Krzysztof Berenda uważa, że Polacy nie muszą obawiać się obostrzeń tego typu. Rząd skończy prawdopodobnie wyłącznie na wydaniu rekomendacji.

Adam Niedzielski, pytany o wyjazdy i spotkania w rodzinnym gronie zaznaczył, że sytuacja jest obecnie nieco inna niż w ubiegłym roku. Wynika to z faktu, że część seniorów została już zaszczepionych na koronawirusa. Mimo to zaleca ograniczenie zgromadzeń i pracę zdalną.

- To w tej chwili wydaje się bardziej skuteczne narzędzie zapobiegania pandemii - mówił minister zdrowia.

- W sytuacji, gdy rodzina jest zaszczepiona, przygotowaliśmy takie rozwiązanie, że te zaszczepione osoby nie wliczają się do pięcioosobowego limitu wynikającego z obostrzeń [...] Ja jeszcze tak po ludzku rekomendowałbym wstrzymanie się i ograniczenie tych kontaktów - dodał szef resortu zdrowia.

Adam Niedzielski zapowiedział również, że w środę spotka się z przedstawicielami Kościoła w sprawie obostrzeń wynikających z pandemii koronawirusa przed zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi w celu ustalenia zasad, które nie byłyby dyskryminujące dla wiernych.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: RMF24

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >