Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Niemowlę ze śladami pobicia. Są zarzuty dla matki
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 28.02.2024 21:14

Niemowlę ze śladami pobicia. Są zarzuty dla matki

policja radiowóz światła dziecko
Mazowiecka Policja (zdjęcie ilustracyjne), Picsea / Unsplash.com

Wstrząsające doniesienia z Grudziądza. Mały Brajan trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami. Ślady na jego ciele wskazywały na stosowanie przemocy. Policjanci zatrzymali jego młodych rodziców. 18-letnia matka właśnie usłyszała zarzuty.

6-miesięczny chłopiec ze śladami pobicia

Brajan zdrowia trafił do Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. U zaledwie 6-miesięcznego chłopca zauważono obrażenia, mogące wskazywać na to, że padł on ofiarą przemocy fizycznej. Zaniepokojeni lekarze powiadomili policję.

Policjanci po wstępnym przepytaniu lekarza, dokonali zatrzymania dwójki rodziców – relacjonował asp. Łukasz Kowalczyk, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu w rozmowie z portalem „Grudziądz Nasze Miasto”.

ZOBACZ TAKŻE: Brutalna napaść w Warszawie. Podejrzany był znany policji

Tragedia w Ostródzie. W mieszkaniu znaleźli zwłoki małżeństwa

Grudziądz: zatrzymano rodziców pobitego chłopca

Chłopiec wciąż przebywa w szpitalu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci zatrzymali 18-letnią matkę i 20-letniego ojca Brajana. Pochodzą oni z Radzynia Chełmińskiego. Funkcjonariusze nigdy wcześniej nie interweniowali w tej rodzinie. Jak przekazała „Gazeta Pomorska”, 6-miesięczny synek jest drugim dzieckiem młodego małżeństwa. Pierwszy syn, mający 2 lata, przebywa obecnie w rodzinie zastępczej. Znalazł się tam z powodu młodego wieku rodziców.

ZOBACZ TAKŻE: Zderzenie ciężarówki z autokarem na S8. W środku były dzieci

Matka pobitego chłopca usłyszała zarzuty

Prokuratura Rejonowa w Wąbrzeźnie postawiła 18-letniej matce zarzut znęcania się nad dzieckiem. Kobieta miała stosować wobec małego Brajana zarówno przemoc fizyczną, jak i psychiczną. 

Jeszcze we wtorek matka chłopca usłyszała zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek. Ten czyn jest zagrożony karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat – przekazał asp. Kowalczyk.

Ojciec dziecka nie usłyszał zarzutów. Jak przekazała policja, został już zwolniony z aresztu.

Źródło: o2.pl, grudziadz.naszemiasto.pl.